Domuz gribi değil, ihmal mi öldürdü?

Ankara'da domuz gribi nedeniyle hayatını kaybeden kişinin ağabeyi, kardeşinin ölümünde ihmali olduğunu ileri sürerek, hastaneyi mahkemeye vereceklerini söyledi.

Haberler - Anadolu Ajansı 25.10.2009 - 12:59

Ankara'da dün domuz gribinden hayatını kaybeden 29 yaşındaki M.G.'nin cenazesi Satılar Köyü'nde toprağa verildi.

Satılar Köyü Muhtarı Sadık Akgün, hayatını kaybeden kişinin köyü ziyareti sırasında bazı kişilerle görüştüğünü, ancak köyde herhangi bir tedirginliğin söz konusu olmadığını söyledi.

Cenaze için önlem almadıklarını belirten Akgün, ''Ben gereken yerlere söyledim, 'normal cenaze gibi götürün gömün' dediler'' diye konuştu.

Öte yandan, cenaze töreni sırasında sadece bazı basın mensuplarının önlem amaçlı maske taktıkları görüldü.

AĞABEYİ: TELEVİZYONDAN ÖĞRENDİK
Ölen kişinin ağabeyi Hüseyin G. cenazenin ardından yaptığı açıklamada, 'Kardeşim zatürre şüphesiyle çalıştığı hastaneye yattı. Cumartesi günü telefonla bizi arayarak durumunun ağırlaştığı söylendi. Biz kalp rahatsızlığından öldüğünü düşünüyorduk, ancak gerçeği daha sonra televizyondan öğrendik'' dedi.

'İHMAL VAR'
Kardeşinin ölüm nedeninin raporda, ''Domuz Gribi'' yazdığını öne süren Hüseyin G, ''Hastanedeki doktor bize bu virüsü herkesin taşıyabileceğini ve virüsün hastanede de olduğunu söyledi. Doktor, kardeşimin ikinci bir hastalığının olması nedeniyle öldüğünü belirtti. Kardeşimin ölümünde yüzde 100 ihmal olduğunu düşünüyorum. Hastaneyi mahkemeye vereceğiz. Bu işin peşini bırakmayacağız'' dedi.

'Hüseyin G., kardeşinin tedavisi sırasında eşinin yanında kaldığını anlatarak, ''Kardeşimin domuz gribinden öldüğünü öğrendikten sonra eşini de hastaneye götürdük. Yetkililer bize bir şey söylemedi. Ateşi çıkması durumunda getirmemiz gerektiğini belirttiler'' diye konuştu.

Ağabey Hüseyin G., Sağlık Bakanlığı yetkililerinin de konuyla ilgili kendilerini arayıp herhangi bir bilgi vermediğini savundu.

ÖLMEDEN ÖNCE YÜZ YÜZER MUHABBET
Ölen kişinin yakınlarından biri de kendisinin de dün gece hastanede olduğunu belirterek, şunları söyledi: "İki saat yoğun bakım ünitesi önünde bekledik, bize kimse bir bilgi vermedi. Muhatap bulamadık. Bize zatürreden öldüğünü söylediler. Domuz gribinden öldüğünü ise televizyonlardan öğrendik. Dört kişilik bir odada tedavi ediliyordu. Zatürre üzerine serum takılmış. Ölmeden önce dayısı ve bazı yakınları yüz yüze muhabbet etmiş."

Sayfa Yükleniyor...