Don Draper yeni eviyle geri dönüyor!

5. sezonu bu gece saat 23:00'te e2'de başlayacak efsane dizi Mad Men'in esas adamı Don Draper'ın evine göz atmak ister misiniz?

16.04.2012 - 16:00

Don Draper yeni eviyle geri dönüyor!

4 sezondur nefes kesen bol ödüllü, çok dedikodulu dönem dizisi Mad Men, uzun bir aradan sonra ekrana geri dönüyor.

25 Mart 2012 Pazar akşamı 5. sezonun ilk bölümü Amerikan AMC kanalında yayınlanan dizinin hayranları, Don Draper'ın Manhattan'daki yeni eviyle tanıştı. LA Times da yeni evli Don Draper'ın yeni evini set dekoratörü Claudette Didul ile gezdi.

1960'larda yapımı tamamlanmış gibi gözüken, yerleri beyaz halı kaplı daire; şöminesi ve açık mutfağı ile göz kamaştırıyor. Sabit TV setini de bünyesinde barındıran ceviz mobilyaları ve zamanın son teknolojisi tuşlu telefonuyla ise spor bir görünüme kavuşuyor.

MODERN, ŞIK VE RENKLİ
Didul'a göre; Draper'ın şık, modern tasarıma düşkünlüğü, yüksek teknolojili aletleri ve erkeksi çizgisi ile karısının renkli zevki bir tezat oluşturuyor. "Evin hanımının yeni tip oda modellerini görmek için Don'u Bloomingdale'e sürüklediğini bir hayal edin" diyen Didul, set dekoratörlüğü yaparken 1960'ların çok satan kitaplarına imza atan Betty Pepis, 'Decoration U.S.A.'in yaratıcıları Jose Wilson ve Arthur Leaman'dan ilham almış.

Mutfaktaki mavi ve parlayan mercan dolaplar, Didul'a göre adeta mutluluğu ve umudu yansıtıyor. 1950'li yılların pastel tonlarının yerini daha parlak toprak renklerine bıraktığını ifade eden Didul; Los Angeles Times Home Magazine'de yayınlanmış 1964 model kahverengi bir Frigidaire'i göstererek ise "Bu cihaz bütün dizi boyunca kullandığımız en favori nesne oldu" dedi.

Draperlar'ın oturma odasında Fabricut'tan alınmış retro malzemelere uyum sağlayan perdeler ve yeşil duvar kağıtları kullanılıyor. Duvarın dışında ise Didul'un eBay'de satın aldığı Samsonite'ın hazırladığı 1964 model bir beyaz metal veranda yemek odası pencereden gözüküyor.

Modüler kanepe ve puf ise 'Mad Men'in yapım tasarımcısı Dan Bishop tarafından tasarlandı ve Omega Cinema Props tarafından üretildi. Don'un Lied Mobler marka siyah deri şezlongu Los Angeles'taki Galerie Sommerlath'dan getirildi. Üstü cam olan sehpa, Long Beach'teki Deja Vu'dan, mutfaktaki tabureler Erik Buk tarafından Virginia'dan satın alındı.

Yemek odası ise Danimarka etkisine sahip. Yemek takımı ve büfe, Danish Modern Noho'da satın alındı. 1960'lardakilere benzeyecek şekilde tasarlanmış halı, Los Angeles'ta S & J Biren imzalı. Gri koltuk sadece 'Bewitched'tekileri Didul'a hatırlattığı için yine Craigslist'ten satın alınan parçaların arasında yer aldı.

Özel yapım mutfak dolaplarının arasında yemek odasına geçiş sağlayan kullanışlı bir pencere var ve bunu Etsy'den satın alınmış özel yapım davlumbaz ve biraz soldaki dönen baharat rafı tamamlıyor. Didul; Orange and Pomona, Pasadena Antique Center ve Annex and Novotny's Antique Gallery'de bardak, tencere ve mutfak aksesuarları için alışveriş yaptığını da belirtti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...