Dondurmadan gitara, ne nasıl yapılır?

CD’nin hammadesinin kum, mumun parafin, plastiğin petrol olduğunu biliyor muydunuz?

14.09.2009 - 12:42

Dondurmadan gitara, ne nasıl yapılır?

İletişim Yayyınları'nın Popüler Bilim Kitapları serisinden yayınladığı ''Ne Nasıl Yapılır?-Dondurmadan Gitara Pek Çok Şey'de toplam 54 nesnenin yapılış süreci yer alıyor.

'Yeryüzünde insan üretimi neredeyse her nesne doğada bulunan elementlerden elde edilir. Modern üretim tarzı, birkaç yüzyıl önce yaşamış insanlara mucize gibi görünecek bir dünyanın yaratılmasını sağladı. Bu insanlar, bizim doğal karşıladığımız mısır gevreğinden koşu ayakkabılarına, bilgisayar oyunlarından DVD’lere kadar sayısız “harika”yı görselerdi şaşkına dönerlerdi herhalde. Nesneler ne kadar çeşitli ve karmaşık olursa olsun, hepsi de yolculuklarına doğal dünyanın bir parçası olarak başlıyor, hâlâ ve teknoloji günden güne ilerlese de elde edilen temel nesneler aynı kalıyor.'' (Kitaptan)

'Norma Fleck Ödülü', 'Information Book Ödülü' kazanan kitapta nesnelerin yapılış süreçleri resim ve grafiklerle anlatılıyor.

“Nesnelerin yapılış sürecinde heyecanlı bir yolculuk yapmak isteyenlere...” (Booklist)

“Ne, Nasıl Yapılır? çocukların cevabını merak ettiği, büyüklerinse cevap vermekte zorlandığı birçok soruya cevap veriyor.” (ForeWord)

“Ne, Nasıl Yapılır? ansiklopedi ya da internetteki makalelerden çok daha akılda kalıcı bir anlatıma sahip.” (Quill & Quire)

Bill Slavin'in hazırladığı 'Ne Nasıl Yapılır?-Dondurmadan Gitara Pek Çok Şey'in çevirisi Ceren Ünlü'ye ait.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...