Dönüş yolunda sise dikkat

Bayram dönüşünde yola çıkanları yetkililer uyarıyor. Bugün ve yarın yurdun iç kesimlerinde yoğun sis bekleniyor.

30.11.2009 - 10:19

Dönüş yolunda sise dikkat

Ani ısı değişikliğinin beraberinde getirdiği sis nedeniylebugün Marmara ve İç Anadolu’da sürücüler dikkatli seyretmeli, aniden bastıran sis ve pus trafikte olumsuzluklara yol açabilir.

Bursa ve Manisa'dan itibaren Bolu, Ankara, Çorum ve Tokat'a kadar birçok kentte sis ve yoğun pus etkili oluyor. Görüş mesafesinin Kocaeli, Bolu ve Karabük’te 400 metreye kadar indiği belirtiliyor. Edirne'de ise bazı bölgelerde görüş mesafesi 70 metreye kadar düştü.

Yerde yoğunlaşan sisin yaratacağı kaygan zemine karşı da uzmanlar uyarıyor. Sisin gün ortası etkisini hafifleteceği ancak bu gece ve yarın yeniden etkili olacağı belirtiliyor.

İstanbul Boğazı da etkili olan sis nedeniyle transit gemi geçişlerine saat 02.30'dan itibaren kapatıldı.

KARAYOLLARINDA DURUM
Karayolları Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Anadolu Otoyolunun Ankara Çevre Otoyolu kesimi Konya, Batıkent ve Susuz kavşaklarında ve Otoyol üzerinde yer alan köprülerdeki bakım onarım çalışmaları nedeniyle muhtelif kilometrelerde ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor.

Polatlı-Sivrihisar yolunun 8-10. kilometreleri arasındaki hızlı tren köprü çalışmalarından dolayı Polatlı-Sivrihisar yönü trafiğe kapalı olup, ulaşım Sivrihisar-Polatlı istikametinden iki yönlü olarak sağlanıyor.

Gebze-Eskihisar Feribot yolunun 2-3. kilometrelerindeki D.D.Y. Üstgeçit Köprüsünün yenilenmesi çalışmaları nedeniyle ulaşım servis yolundan sağlanıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...