Dorian Gray yeniden doğuyor

Çizgi roman ve drama bir arada. Tiyatro Maan’dan Dorian Gray “yeniden doğuyor” NTV Yayınları evsahipliğinde sahneleniyor...

Haberler 18.05.2010 - 12:02

Dorian Gray yeniden doğuyor

Bir dünya klasiği ve iki farklı uyarlama... Biri NTV Yayınları’nın hakkında çok konuşulan ve çok satanlar listesinden inmeyen serisi Çizgi Roman Dünya Klasikleri’nden çıkan Dorian Gray’in Portresi, diğeri ise Tiyatro Kutu’nun üçüncü prodüksiyonu, Deniz Akçay ile Mert Öner tarafından uyarlanan Dorian Gray  “yeniden doğuyor” adlı tiyatro oyunu. Tiyatro Maan sezonun son oyununu 20-21 Mayıs tarihlerinde NTV Yayınları’nın evsahipliğinde sahneliyor.


Oscar Wilde’ın bu çizgi romanla yeniden keşfedilen klasiği Dorian Gray’in Portresi, bugün de en ünlü eserlerinden biri olmayı sürdürüyor. Günümüzde gotik korku janrının klasiği olarak kabul edilen roman, kendi güzelliğine kapılan ve sonsuz gençlik karşılığında ruhundan vazgeçen bir adamın öyküsünü anlatıyor.

Nisan 2010’da Tiyatro Kutu tarafından tiyatroya uyarlanan oyunda Serhat Teoman, Emre Erkan, Doğu Alpan, Şirin Kılavuz, Ezgi Bakışkan, Ayten Ayrancı, Merve Koçer, Ercüment Acar, Selahattin Töz yer alıyor.

Tiyatro Maan Performans Sahnesi’nde 20 ve 21 Mayıs’ta Dorian Gray “yeniden doğuyor” oyunu saat 20.30’da sahnelenecek. Ayrıca sezonun son iki oyununu izlemeye gelen tiyatroseverlere NTV Yayınları’ndan Dorian Gray’in Portresi adlı çizgi romanı armağan edilecek.

Tiyatro Maan’a ulaşmak için Süzer Plaza Asker Ocağı Cad., No: 9, Dolmabahçe. Oyunun biletleri, Tiyatro Maan gişesi ve mybilet’te.

Ayrıntılı bilgi için: tiyatrokutu.com, tiyatromaan.com

Sayfa Yükleniyor...