Dört tapulu evler oda oda satılabilecek

Uluhan Grup, yeni projesinde 'modüler mimari' konseptini hayata geçiyor. Tüketici ‘evim 3+1 olsun' derse, 4 tapu birden alıyor. İleride sıkışırsa, istediği evi ayrı bir daire olarak satabiliyor.

16.04.2012 - 09:18

Dört tapulu evler oda oda satılabilecek

Konut firmaları projelerini farklılaşmak adına sürekli yeni yeni konseptler geliştirirken Babil Kuleleri ve Acunkent'in yatırımcısı Uluhan Grup, Beylikdüzü'nde hayata geçireceği yeni proje için sanat ve spor konseptini belirledi.

Projenin en önemli farklılığı ise 2+1 daireyi 3, 3+1 daireyi 4 tapu ile satılması. Uluhan Grup İcra Kurulu Başkanı Tanju Bilgen, Akşam Gazetesi'nden Şenay Köşdere'ye modüler konsepti ve yeni projelerini anlattı.

Beylikdüzü'ndeki projeye ne zaman başlıyorsunuz?
Mayıs'ta lansmanını yapacağız. Konutun yanı sıra ofisler ve pazar yeri şeklinde ticari birimler de yer alacak. 14 bin metrekare ticari alana, 15 bin metrekare de ofis ve homeofice'lere ayrıldı. En önemlisi içinde tiyatro okulu da bulunacak.

Bu tiyatroda kimler ders verecek peki?
Film-San ile yaptığımız anlaşma çerçevesinde Ediz Hun, Hülya Koçyiğit, Bahar Öztan gibi çok önemli isimler tiyatromuza destek olacak. Bir de proje içinde futbol okulu kuracağız. Fatih Akyel de futbol okulunu çalıştıracak. Bu sosyal alanlar, dışarıya da açık olacak.

Yeni projenin ismini de halka sordunuz...
Evet Twitter'den Linkedin'den ya da mail yoluyla 1500'den fazla isim önerisi geldi. Birinciye iPhone, ikinciye iPad, üçüncüye iPhone 3G hediye edeceğiz. Ayrıca isim önerisinde bulunan  herkese de yüzde 5 indirim yapıyoruz.

Yeni projede fiyatlar nasıl olacak?
Bu projeyi Babil'de denediğimiz modüler mimari sistemini geliştirerek tasarladık. Tüketici kendi evini istediği gibi tasarlayacak. İsteyen iki stüdyoyu birleştirip, 1+1 yapabilir ya da 3 daireyi birleştirip, kendi 2+1'ini yaratabilir.

Buna karşılık kaç tapu alacak?
Mesela 2+1 daire aldığınızda, biz 3 daire yani 3 tapu veriyor olacağız. Yarın, bu odalardan birini ayırıp satabilirsiniz. Ek bir maliyeti yok.

Peki fiyatlar nasıl?
24 metrekarenin fiyatı 45-55 bin lira. 45 bin TL'ye minik bir daire alınabilecek. Yüzde 25 peşin, geri kalanı 50 ay taksitle ödenebilecek. Yani aylık 450 TL'ye gelecek.

Şehir merkezine bakıyor musunuz?
Bir otel projemiz var. Türkiye'de olmayan bir grupla anlaştık. Yer bulur bulmaz başlayacağız.

İstanbul dışına dair planlar var mı?
Antalya'da sezonun daha uzun olduğu dağ eteklerinde golf oteli, konut ve villalardan oluşacak bir karma proje üzerinde çalışıyoruz.

Ne zaman başlarsınız?
Mütekabiliyet çıkarsa gerçekleşecek bir proje bu. Mütekabiliyet çıkmazsa yine yaparız ama  planladığımızdan çok daha küçük olur.

Acunkent ve Babil'de satışlar nasıl gidiyor?
Babil'de inşaat devam ediyor. Satışlar gayet iyi. Konutta yüzde 60'ı geçtik. Çarşıda da yüzde 50'lere yaklaştık. Teslimlerimiz önümüzdeki yıl Nisan ayında başlayacak. 2013 Eylül'de çarşı ile birlikte burası tamamen faaliyete geçmiş olacak. Acunkent de bu sene Eylül ayında devreye girecek. Elimizde 60-70 tane daire kaldı.

Ne kadar prim sağladı şimdiye kadar daire satın alanlar?
Acunkent'te bin 300 lira metrekare fiyatı ile başlamıştık. Bugün 2 bin 200 lira civarında. Babil'de ise bin 500 liradan başladık. 1 yıl oldu, şimdi 2 bin lira civarında.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...