Dövdüğü eşine her hafta çiçek götürecek

Diyarbakır'da üzerine kuma getirdiği eşine ve çocuğuna şiddet uyguladığı gerekçesiyle yargılanan kişi, duruşmada ''Eşime hiç çiçek götürmedim'' deyince, eşine 5 ay boyunca çiçek götürme cezasına çarptırıldı.

Anadolu Ajansı 21.06.2009 - 09:44

Diyarbakır 1. Sulh Ceza Mahkemesindeki duruşmada, eşine şiddet uyguladığı gerekçesiyle yargılanan 7 çocuk babası kapıcı Hayrettin Çetintaş hazır bulundu.

Duruşmada savunma yapan sanık Hayrettin Çetintaş, resmi nikahlı eşinin yanı sıra imam nikahıyla birlikte yaşadığı kişi bulunduğunu ifade etti.

“KARIM İLLALLAH ÇEKTİRİYOR”
Her iki kişiyle sorunu bulunmadığını belirten Çetintaş, şunları söyledi: ''Ama bazen dargınlıklar oluyor. İkinci eşimi yeni aldım. Kendisi yeni geldiğinden midir bilmiyorum ağzını dahi açmıyor. Ama eski karım bana illallah çektiriyor. Ayrı ev tutmamı istiyor. Kapıcılık yapıyorum ve çok yoruluyorum. Onlardan bana yardımcı olmalarını istiyorum. İş yoğunluğunda bana yardımcı olmayan çocuğuma da vurmuş olabilirim. Onun iyiliğini düşünüyorum.''

Bu arada, Sanık Çetintaş, ''İlk eşimin doğum gününü ve evlilik yıl dönümünü filan bilmem. Bugüne kadar da çiçek filan götürmüş değilim'' deyince hakim, sanığa Denetimli Serbestlik Uygulaması kapsamında haftada 1 defa olmak üzere 5 ay boyunca eşi Ayşe'ye çiçek götürme cezası verdi.

ÇOCUĞU İÇİN DE 5 KİTAP OKUYACAK
Hayrettin Çetintaş, 10 yaşındaki oğlu Hasan'ı dövdüğü için de aile ilişkileri ve çocuk gelişimi konulu, ayda 1 adet olmak üzere 5 kitap okuma cezasına çarptırıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...