DSP Sarıyer adayı Alp: Sarıyerliyi kovdurmayız

Alp, AK Parti'nin vakıf arazilerini takas yoluyla üzerinde oturanlara vereceği yönündeki iddialara yanıt verdi.

27.03.2009 - 13:57

DSP Sarıyer adayı Alp: Sarıyerliyi kovdurmayız

Sarıyer'de iddialarla ilgili basın toplantısı düzenleyen DSP Sarıyer Belediye Başkan Adayı Dr. Cengiz Alp'e DSP İstanbul İl Başkanı Mustafa Aslan, DSP Sarıyer İlçe Başkanı Reyhani Orhan, belediye meclis üye adayları ile partililer destek verdi.

Toplantıda bir konuşma yapan İmar Uzmanı Hüseyin Küçük, AK Parti’nin vakıf parsellerinin takas yoluyla üzerinde oturanlara satılması uygulamasının kandırmaca olduğunu ileri sürdü. Küçük, "Çocukken çok masal dinledim ve hepsini de çok sevdim. Ama ilk kez bir masaldan çok korktum. O da AKP'nin vakıf arazilerini takas ile vereceğini anlattığı masal" dedi.

AK Parti'nin uygulamayı anlattığı broşürde yer alan maddeleri tek tek ele alan Küçük, "1. maddedeki arsa uygulamaları ancak o söz konusu ilçenin Tapu Dairesi'nde yapılabilir. Başka bir ilçede bu mümkün değildir. Tapu o kadar önemlidir ki, mutlaka hak sahibi insanın imzası istenir ve ancak yatalak hastalık gibi durumlarda görevlilerin bulunduğu yere gelerek iki şahit eşliğinde belgeler imzalatır" diye konuştu.

TURİZM ALANI OLARAK VERİLMİŞ
Ak parti broşüründeki 2. maddede yer alan Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu'nun kararında borşürde söz konusu edilen 45 parselin turizm alanı olarak kullanılması koşuluyla ve yapılacak projenin de kuruma iletilmesi ile satışının uygun olduğunun belirtildiğini anlatan Küçük, "Yani üzerinde vatandaşın oturduğu araziler turizm alanı olarak satılıyor. O arazilere otel, restoran gibi turizm tesisleri yapılacak ve orada insanlar evlerinden bir daha geri dönmemek üzere kovulacaklar" diye konuştu.

SARIYERLİLERİ KOVACAKLAR
DSP Sarıyer Belediye Başkan Adayı Dr. Cengiz Alp ise, AKP’nin arsaları ele geçirdikten sonra üzerinde oturanları 100 kilometre uzağa sürmeye çalıştığını dile getirdi.

Kendisinin, Sarıyer'in nefes alışını dahi bildiğini belirten Alp, "Biz tapu sorununu hemen çözeceğiz diye bir söz veremeyiz. Ama Sarıyer’deki tapu sorununun yüzde 70’ini 3 yıl içerisinde çözeceğime söz veriyorum. Sarıyer’den kimse kovulmayacak" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...