DTP mitinginde pankart açan 14 kişi adliyede

DTP'nin yerel seçim kampanyası döneminde, Antalya'da düzenlediği mitingde, izinsiz gösteri yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 4'ü 18 yaşından küçük 14 kişi, adliyeye sevk edildi.

Anadolu Ajansı 20.04.2009 - 11:35

DTP mitinginde pankart açan 14 kişi adliyede

DTP'nin yerel seçimler öncesinde Antalya'da düzenlediği mitingde, çekilen görüntü ve fotoğrafların Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde incelemesi sonrasında gözaltına alınan 14 kişiden 10'unun sorgusu, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde, 4'ünün sorgusu da Çocuk Şubesi'nde tamamlandı.

Sorguları tamamlanan S.Ç, A.A, V.K, S.Ç, L.B, E.E, M.P, A.A, R.A, İ.A, H.Ç, DK, M.A ve B.D Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve Çocuk Şube Müdürlüğü'nden alınarak Antalya Adliyesi'ne getirildi.

Zanlılar, DTP'nin 22 Martta Antalya'da düzenlediği mitingde terör örgütü elebaşının posteriyle, terör örgütünün flamasını açtıkları ve mitingden sonra yasa dışı gösteri düzenledikleri iddiasıyla gözaltına alınmışlardı.

Gözaltıların ardından DTP Antalya İl Teşkilatının bulunduğu binanın önünde toplanan DTP, BDP, EMEP ve Sosyalist Parti temsilcileri, bina önünde oturma eylemi yaparak, gözaltıları protesto etmişlerdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...