DTP'liler AKP ve CHP binalarında pankart açtı

Van'da kalabalık gruplar halinde AKP ve CHP Van il binalarına giren DTP'liler Öcalan lehine slogan atıp pankart açtı.

Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi'nde bulunan AKP İl Başkanlığı binasına giden DTP İl Başkanı Selim Ertaş'ın da aralarında bulunduğu DTP'li kalabalık bir grup, ''il başkanını ziyarete geldiklerini'' söyleyerek kimsenin olmadığı Başkan ve Merkez İlçe Başkanı'nın odasına girdi.

Burada yasadışı sloganlar atan DTP'li grup, il ve merkez ilçe başkanının odalarındaki caddeye bakan pencerelerden terör örgütü elebaşı lehine yazılar bulunan pankartlar astı. Gruptakiler önceden hazırlanan basın açıklamasını okuduktan sonra binadan ayrıldı.

Pankartlar Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından toplandı. Polis, parti binasının giriş ve koridorlarında bulunan güvenlik kameralarının kaydettiği görüntüleri incelenmek üzere şubeye götürdü.

Partililer, AKP İl Başkanı Mustafa Bilici ve Merkez İlçe Başkanı Hekim Karabıyık'ın olay sırasında Özalp ve Saray ilçelerinde olduklarını belirtti.

CHP İl Başkanlığı'na da kalabalık bir grup halinde giren DTP'liler çalışanların aramasıyla il başkanlığı binasına gelen Başkan Yardımcısı Çabuker, tarafından karşılandı.

CHP İl Başkanlığı'nda DTP'lilerin pankartları pencerelerden asmalarına izin verilmedi. Yasa dışı sloganlar atan DTP'li grup, içeride açtıkları pankartlarla basın açıklamasını okuduktan sonra buradan ayrıldı.

CHP İl Başkan Yardımcısı, avukat Ertuğrul Çabuker, DTP'lilerin randevu almadan geldiklerini belirterek, ''Ben mesleğim gereği adliyedeydim. Geldiğimde burada 100-150 kişilik bir grup vardı. Basın açıklaması okunurken pankart tuttular ama bu bizim inisiyatifimizin dışında; engel olma şansımız da yoktu'' dedi.

Her iki olayla ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...