Başbakan Ahmet Davutoğlu, Muğla mitinginde konuştu

Başbakan Ahmet Davutoğlu, ''Darbeye kalkışan savcılar meslekten ihraç edildi. Bu savcılardan biri diyor ki 'Bu iktidarın sonu da Adnan Menderes'in sonu gibi olacak.' Bu millet için şehadet alnımıza yazılmışsa düğün gecesi gibi karşılarız'' dedi.

ntv.com.tr 14.05.2015 - 17:45

davutoğlu-çankırı-1mayıs010515.jpg

Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Muğla mitinginde konuştu.

Başbakan Davutoğlu, NTV yayınında "Barajı geçemezsek istifa ederim" diyen HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş için "Yarım ağızla konuşuyor" dedi. Muhalefet partilerinin koalisyon kurma ihtimalinden de bahseden Davutoğlu, "Ülkede huzur kalmaz" değerlendirmesinde bulundu.

Davutoğlu'nun açıklamalarından öne çıkan satır başları şöyle:

''Darbeye kalkışan savcılar meslekten ihraç edildi. Bu savcılardan biri (HSYK tarafından ihraç edilen Celal Kara) diyor ki 'Bu iktidarın sonu da Adnan Menderes'in sonu gibi olacak.' Bizi tanımıyor bunlar. Zannediyorlar ki biz tehditten yılar, onların bu sözleri karşısında geri adım atarız.

''BAŞ VERİRİZ AMA BAŞ EĞER MİYİZ?''

Biz tehdide boyun eğer miyiz? Biz bu yola gerektiğinde kefenimizle çıkmış, başımızı koymuşuz. Baş veririz ama baş eğer miyiz? Darbecilere, vesayetçilere, paralelcilere hiç biz yol verir miyiz? Bu kendini bilmez savcı, kendisini Salim Başol zannediyor, Yassıada hakimi zannediyor. Eğer kaderde Adnan Menderes gibi bu millet için şehit olmak varsa, canımız başımız üstüne.

''DÜĞÜN GECESİ GİBİ KARŞILARIZ''

Bu millet için şehadet alnımıza yazılmışsa düğün gecesi gibi karşılarız.

''KILIÇDAROĞLU PAPAĞAN GİBİ AYNI ŞEYLERİ TEKRAR EDİYOR''

Kılıçdaroğlu benzetmek istemem ama papağan gibi Türkiye'nin her yerinde aynı şeyleri tekrar ediyor. Geçen Ziraat Odaları Birliği'nde yüzüne bakarak Konya ile Hollanda'yı karşılaştırdım. Hollanda Konya'dan küçük ama yaptığı tarım ihracatı Konya'dan fazla. Halbuki orada dersini vermiştim yine tekrar ediyorum. Türkiye'de biz iktidara geldiğimizde tarımsal hasıla ürün toplamı 22.3 milyar dolardı şimdi 61 milyar dolar. Hollanda'nın toplam üretimi 15 milyar dolar. Bir türlü öğrenemedi matametik bilmiyor. Sadece Konya'nın toplam üretimi 10 milyar Türk Lirası.

''DEMİRTAŞ YARIM AĞIZ DEDİ Kİ...''

AK Parti seçimlerde birinci parti olmazsa Türkiye'de ve seçimleri kaybederse ben 7 Haziran gecesi saat 12 bile olmadan görevimi başka asil bir kardeşime devretmeye hazırım. Onlara soruyorum eğer seçimi kaybederseniz koltuklarınızı bırakır mısınız diyorum hiç cevap yok. Bir tek Demirtaş yarım ağız dedi ki 'Eğer kaybedenin sorumlusu ben olduğum anlaşılırsa bırakabilirim.' Nasreddin Hoca'nın hikayesi gibi, şöyle şöyle şöyle olursa belki... Bu ne demek biliyor musunuz bunların hiçbirisi seçimi kazanacağına inanmıyor. Bu meydan okumaya cevap veremiyorlar.

Düşünün ki bu üçü hükümet kurmaya kalktı Allah aşkına Türkiye'de huzur kalır mı? Türkiye'yi Irak ve Suriye'ye benzetmek isteyenler etnik ve mezhep ayrımcılığı yaparak her bir parti bir kesime hitap ediyor.''

Sayfa Yükleniyor...