Tunceli’deki mayınlı saldırıda şehit olan 26 yaşındaki Uzman Çavuş Oğul'un şehit olduğu haberi Kahramanmaraş'ta yaşayan ailesine, İl Jandarma Komutan Vekili Binbaşı Galip Erbil ve Kaymakam Tuncay Akkoyun tarafından verildi.

Haberi duyan baba Ejder Oğul, gözyaşlarına hakim olamadı. Bir süre sonra fenalaşan baba Oğul, 112 Acil Servis ekiplerince Türkoğlu Fizik Tedavi Hastanesi'ne kaldırıldı.

Şehit haberini alan mahalle sakinleri aileye taziye ziyaretinden bulundu, mahalleye Türk bayrakları asıldı.

'GELECEK KUŞAKLAR İÇİN ŞEHİT VERİYORUZ'
İl Jandarma Komutan Vekili Binbaşı Erbil yaptığı konuşmada, ''Gelecek kuşaklar için şehitler veriyoruz. Dik durmalı ve metanetli olmalıyız. Bugün Ahmet kardeşimizin başına gelen bu olay bizlerin de başına gelebilir. Vatan sağ olsun'' dedi

20 GÜN ÖNCE EVLENMİŞTİ
Türk Silahlı Kuvvetleri'nde (TSK) 6 yıldır görev yapan Ahmet Oğul'un 20 gün önce hayatını Fatma Oğul'la birleştirdiği ve düğün izninin bitiminde görevine başladığı gün şehit düştüğü öğrenildi.

Şehidin eşi Fatma Oğul'un Beyoğlu'nda yaşayan ailesinin yanında bulunduğu belirtildi.

YOZGAT ŞEHİDİNİ GÖZYAŞLARIYLA UĞURLADI
Öte yandan aynı saldırıda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Cuma Karadavut'da, Yozgat'ın Yenifakılı ilçesinde toprağa verildi.

Şehidin baba evine giden Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Vali Abdulkadir Yazıcı, şehidin annesi Döndü, abisi Ercan Karadavut ve yakınlarına başsağlığı diledi.

Şehidin annesi Döndü, eşi Melek Karadavut, kızları İrem (9) ve Dilara (4) tören boyunca gözyaşını tutamadı.

Tunceli'de düzenlenen saldırıda 2'si uzman çavuş, 4'ü er, biri sivil vatandaş olmak üzere 7 kişi şehit olmuştu.