"Dünya saati" sürprizi

WWF'nin her yıl düzenledi Dünya Saati etkinliğine katılanları bu yıl ilginç bir sürpriz bekliyor. Etkinliğe katılmak için ise ışıkları söndürmek yeterli...

Haberler 28.02.2012 - 10:34

"Dünya saati" sürprizi

WWF tarafından çevre sorunlarına dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilen Dünya Saati (Earth Hour) Kampanyası 31 Mart 2012 Cumartesi günü, 20:30-21:30 saatlerinde gerçekleştirilecek.

En büyük küresel hareket olan Dünya Saati’nin ’deki katılımcılarını, bu yıl eşsiz bir deneyim bekliyor. Katılımcılar, 31 Mart Cumartesi günü saatler tam 20:30’u vurduğunda www.wwf.org.tr/dunyasaati adresinde bir sürprizle karşılacak. Bu sürprizi yaşamak için ise tek koşul, o saatte ışıkları kapatmış olmak.

WWF’nin tüm dünyadaki çevre sorunlarına dikkat çekmek amacıyla, 2007 yılından beri düzenliği Dünya Saati Kampanyası, Türkiye’de de giderek artan katılımlarla 2009 yılından beri etkin bir şekilde yürütülüyor.

2011 yılında Türkiye’den onbirlerce kişinin ve 250’nin üzerinde kurumun destek verdiği kampanyada doğudan batıya doğru ışıklar bir bir kapanırken, Boğaziçi Köprüsü hareketin Asya’dan Avrupa’ya geçişinin sembolüydü.

WWF-Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Bayar “İnsanın gezegenin sınırlarını aştığı günümüzün dünyasında, çevre sorunlarının çözümüne yönelik somut adımların atılması giderek önem kazanıyor. Dünya Saati, gezegenimizin karşı karşıya olduğu sorunlardan kaygı duyan ve duyarlılıklarını ortaya koymak isteyenlere önemli bir fırsat veriyor. Türkiye’de yaşayan tüm insanları, kurumları ve şehirleri, bu yıl Dünya Saati Kampanyası’na katılarak sürdürülebilir bir gelecek için çözümün parçası olmaya davet ediyoruz,” dedi.

WWF-Türkiye Genel Müdürü Tolga Baştak “Bu yıl Türkiye’den Dünya Saati kampanyasına katılacak herkesi 31 Mart’ta bir sürpriz bekliyor. Karanlıkta çalışan web-sitemizi ziyaret ederek katılım formunu dolduran Dünya Saati katılımcıları bu yıl çevre sorunlarına duyarlılıklarını göstermenin yanı sıra farklı bir deneyim yaşayacaklar,” dedi.

Kampanya katılım formu ve ayrıntılı bilgi www.wwf.org.tr/dunyasaati adresinde yer alıyor.

Sayfa Yükleniyor...