Dünyanın en ince akıllısı iPhone 5 değil

Motorola ve Huawei'nin yeni tanıtılan iPhone'dan daha ince telefon modelleri olduğu ortaya çıktı.

14.09.2012 - 15:17

Dünyanın en ince akıllısı iPhone 5 değil

iPhone 5’in görücüye çıkmasının ardından her gün yeni bir tartışma alevleniyor.


Apple’ın Pazarlama Başkan Yardımcısı Phil Schiller, iPhone 5 lansmanında, 'Bugüne kadar ürettiğimiz en ince telefon. Ayrıca en hafifi' ifadesini kullanmıştı. Schiller'ın bu sözlerinin ardından 'en ince telefon hangisi' tartışması başladı.

Dünyanın en ince akıllı telefonundan biri olduğu iddia edilen iPhone 5, 7.6 mm kalınlığında. Ancak bu incelik onu 'en ince telefon' klasmanında ancak dördüncülüğe yerleştirdi.

Motorola'nın 2011 modeli RAZR XT910, 7.1 mm kalınlığıyla iPhone 5'ten hemen önce geliyor. RAZR XT910, bu inceliğine rağmen tam iki telefonun gerisinde kalıyor.  

BİRİNCİ ÇİN'DEN
Motorola RAZR XT910, iPhone5'i en ince akıllı telefon karşılaştırmasında geçen tek cihaz değil. Bir diğer süper ince telefon, Huawei'ye ait.

Huawei Ascend P1s, 6.68 mm'lik kalınlığıyla RAZR XT910 bile ince. 130 gr ağırlığıyla, 112 gr gelen iPhone'dan çok az daha ağır.

Tüm devleri geride bırakarak dünyanın en ince telefonu unvanını alan cihaz ise 6.65 mm'lik kalınlığıyla Çinli Oppo firmasının ürettiği Finder modeli.

Motorola RAZR XT910. Motorola RAZR XT910.

Kısaca, Motorola ve Huawei'nin Android kullanan modelleri, iPhone 5'i en ince akıllı telefon klasmanında geride bırakmış durumda. Çinli yerel bir üreticinin adı fazla duyulmayan Finder adlı telefonu ise dünyanın en ince akıllı telefonu unvana sahip.

Huawei Ascend P1s. Huawei Ascend P1s.
  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...