Dünyanın müziği Rupa ile geliyor

Latin Amerika, Arjantin tangosu, Balkan Çingene, Amerikan folk, caz ve Hint ragası gibi birçok tarzın aynı havanda karışımasıyla ortaya çıkan müziğiyle Rupa and The April Fishes yarın Babylon'da.

Haberler 14.01.2010 - 17:07

Dünyanın müziği Rupa ile geliyor

Rupa and The April Fishes, çok kültürel, dilsel müziği ile Amerika'dan son dönemlerde çıkan en heyecan verici dünya müziği topluluğu olarak kabul ediliyor.

San Francisco’da Hintli bir anne babanın çocuğu olarak doğan Rupa, yetişme sürecinin bir bölümünü kuzey Hindistan, bir bölümünü ise Fransa'da geçirdi. Rupa, daha sonra San Francisco'ya dönüp doktorluk eğitimi aldı ancak müzik sevgisinin ağır basması sonucu, 2003’te çok kültürlü bir grup olan Rupa and The April Fishes’ı kurdu.

Latin Amerika, indie, Arjantin tangosu, Fransız şanson, Balkan Çingene, Amerikan folk, caz ve Hint ragası gibi birçok tarzın aynı havanda karışımasıyla ortaya çıkan müziği temsil eden Rupa and The April Fishes, “Extraordinary Rendition” adlı ilk albümleri ile dünya müziği listelerine 3 numaradan girmeyi başardı.

Rupa and The April Fishes, 2009 yılında “Este Mundo” isimli ikinci albümlerinin tanıtım turnesi kapsamında, Babylon’da müzikseverleri bir dünya turuna çıkarmaya hazırlanıyor.

Rupa & The April Fishes ~ Presenting “Este Mundo” San Fransisco yarın akşam 21:00 - 23:00'de Babylon'da.

Sayfa Yükleniyor...