"Dünyayı bez torbanda taşı"

Edirne Belediyesi, ''Dünyayı Bez Torbada Taşı'' kampanyası çerçevesinde 15 adet kullanılmış naylon poşet getiren herkese bez çanta verecek.

Haberler 27.12.2010 - 16:09

"Dünyayı bez torbanda taşı"

Edirne Belediyesi Çevre Koruma ve kontrol Müdür Vekili Ayhan Özer,  doğal hayatı tehdit eden ve çevre kirliliğine yol açan plastik torbalara karşı, halkı bilinçlendirme çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.


Dünyada plastik torba kullanımının, yılda 500 milyon-1 trilyon adet olduğunu, bir kişinin de yılda ortalama 500 adet plastik poşet kullandığını ifade eden Özer, Edirne'de naylon poşet kullanımını en aza indirmek amacıyla ''Dünyayı Bez Torbada Taşı'' kampanyası başlattıklarını söyledi.

Kasım ayı başında başlattıkları kampanya kapsamında, semt pazarlarında bin adet bez torba dağıttıklarını buna karşın ve 2 bin adet naylon poşet topladıklarını anlatan Özer, şöyle konuştu:''Edirne Halkını bilinçlendirmek, bez torba kullanımını hayatın her alanında yaygınlaştırmak, alışveriş yapan her bireyin bez torba kullanmasını alışkanlık hale getirmesini sağlamak, doğaya zarar veren plastik torba kullanma alışkanlığını değiştirmek amaçlarıyla başlattığımız 'Dünyayı Bez Torbanda Taşı'' kampanyamız devam ediyor.

Kampanya kapsamında, evlerde biriken fazla poşetlerinden kurtulmak ve çöpe atmak istemeyen vatandaşlara yönelik 29 Aralık 2010 tarihinde, ÇarşambaPazarı önünde Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü personelince 11.00-13.00 saatleri arasında 15 adet kullanılmış plastik poşet getiren herkese 1 adet Bez Çanta verilecek. Gelecek nesillere yaşanabilir bir çevre için çalışmalarımız sürecek.''

Sayfa Yükleniyor...