NTV

Dursun Çiçek: Hesap vermeliler

Türkiye

'Balyoz' davasında tahliye olan Albay Dursun Çiçek, "Kumpascılar ve caniler, adil yargı karşısında hesap vermeliler" dedi.

Balyoz planı davası sanıklarından emekli Albay Dursun Çiçek, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesinin kararı doğrultusunda Silivri Cezaevi'nden tahliye edildi.

"Annemizin ak sütü kadar masun olduğumu haykırdık" diyen Çiçek, "Başlangıçta sesimizi duyanlar azdı" şeklinde konuştu.

"Akıl ve vicdan sahibi insanların, medyanın, adalete fener yakan sessiz çığlıkların sayesinde; her şeyden önemlisi bizi tanıyan ve suçsuz olduğumuzu bilen ailelerimizin, yakınlarımızın ve daha da önemlisi, Atatürk Cumhuriyeti'nin en güzül avukatı İrem Çiçek'in sayesinde sizlerin karşısındayım" diyen Çiçek şunları söyledi:

"Başbakan'ın ofisine dinleme cihazı koyacak kadar pervasız olan bu çete, imzamı taklit ederek sahte bir planla bize kumpas kurdu. Bunu anlatmaya çalıştık. Sahte ihbarcılarla kumpasa destek verildi. Her şey apaçık ortaya çıkınca, Anayasa Mahkemesi de, Ankara'da hakimler olduğunu gösterdi.

Bizlere destek veren bütün aydınlara ve medyaya, Çiçek ailesi adına; geleceğimiz olan gençler egnçöle adına teşekkür ediyorum.

Tek amacımız bize yapılanları, kumpasları çocuklarımız yaşamasın. Bunun tek yolu da, bize kumpas kuran canilerin, alçakların gerçek Türk yargısı önüne çıkarılıp hesap vermesini sağlamaktır.

Bize verilmeyen adil yargılanma hakkının onlara verilmesini istiyoruz. Hep beraber bunları ortaya çıkardığımızda, çocuklarımız ve torunlarımız çok daha adil bir yargı düzenine kavuşacaklar. Bugünlerin umuduyla mücadeleye, hep birlikte daha özgür otamlarda devam edeceğiz.

Türkiye bu karanlık sayfayı aydınlatmalı ve bir daha yaşanmamalı..."