Dursun Uyar'a 2 yıl hapis

Yimpaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Uyar ve şirketin 6 yöneticisi 2 yıl hapis ve 10 bin YTL para cezasına çarptırıldı.

Haberler - NTV Haber 18.12.2008 - 21:08

Dursun Uyar'a 2 yıl hapis

Merkezi Yozgat'ta bulunan Yimpaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Uyar ve 10 yönetici hakkında açılan dava sonuçlandı.

Dursun Uyar ile o dönemde şirket yönetiminde bulunan Mehmet Ali Lekesiz, Atilla Çoban, Mehmet Muti Yavuz, Hayrullah Ulusoy, Mustafa Dağ ve Salih Metin Yücel, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) kanununa muhalefet ve izinsiz aracılık faaliyetleri yapmak suçundan 2'şer yıl hapis, 10'ar bin YTL para cezasına çarptırıldı.

Sanıklardan Yaşar Keskin'in savunmasının alınmaması nedeniyle yargılanmasının devamına, Mustafa Güleç, Mithat Erberk ve Bayar Demir'in ise beraatına karar verildi.

2002 yılında açılan davada, yerel mahkeme beraat kararı vermiş ancak Yargıtay bu kararı bozmuştu. Dursun Uyar aynı suçtan daha önce de cezaevinde yatmıştı.

DAHA ÖNCE YİMPAŞ LEHİNE KARAR ÇIKMIŞTI
''SPK Kanunu'na muhalefet ve izinsiz aracılık faaliyetlerinde bulunmak'' iddiasıyla 2002'de açılan dava 2003 yılında Dursun Uyar ile 10 yöneticinin lehinde sonuçlanmıştı.

SPK'nin itirazıyla kararın Yargıtay tarafından bozulması üzerine, davanın 2004'te Yozgat 2. Asliye Ceza Mahkemesinde yeniden görülmesine başlanmıştı.

Sayfa Yükleniyor...