Duvarlar dile geldi

'Duvarların Dili:Graffiti-Sokak Sanatı' sergisi Pera Müzesi'nde 13 Ağustos-5 Ekim tarihleri arasında ziyaretçilerini bekliyor.

13.08.2014 - 16:53

Duvarlar dile geldi

Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi, Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen sıradışı bir sergiye ev sahipliği yapıyor; “Duvarların Dili: Graffiti / Sokak Sanatı”.

Sergi, sokakların başkaldırısı olarak başlayan, günümüzde çağdaş kent sanatı olarak da adlandırılan ve son yıllarda sanat gündemindeki en popüler konulardan biri haline gelen Graffiti / SokakSanatı’nı “sokaktan müzeye” taşıyarak, sadece sanatsal bir çevreyi değil, birkaç kuşağı etkilemiş bu fenomenin hem kapsamını hem de kültürel çeşitliliğini yansıtmayı hedefliyor.

Roxane Ayral küratörlüğünde gerçekleşen, Amerika, Almanya, Fransa, Japonya gibi ülkelerin yanı sıra Türkiye'den de sanatçıların yer aldığı sergide, Futura, Mare 139, Cope 2, Turbo, Wyne, JonOne, Tilt, Mist,Psyckoze, KR, Herakut, LoganHicks, C215, Suiko, Evol, Gaia, Tabone, Funk ve No MoreLies gibi farklı jenerasyonlardan ve disiplinlerden sanatçılar Pera Müzesi'ne özel projelerini gerçekleştirirken, Martha Cooper, Henry Chalfant ve HughHolland gibi fotoğrafçıların ölümsüzleşmiş kareleri de yer alıyor.

'Duvarların Dili:Graffiti-Sokak Sanatı' Pera Müzesi'nde 13 Ağustos-5 Ekim tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...