Düzce İl Jandarma Komutanı gözaltında

Albay Kazım Çillioğlu'nun ölümüne ilişkin soruşturmada gözaltına alınanlar arasında Düzce İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Turhan Yazıcı ile 1 yarbay ve 3 astsubay da bulunuyor.

Anadolu Ajansı 18.04.2012 - 11:09

Düzce İl Jandarma Komutanı gözaltında

Tunceli Jandarma Alay Komutanlığı görevini yürütürken intihar ettiği öne sürülen Albay Kazım Çillioğlu'nun oğlu Gökhan Çillioğlu'nun telefonlarının yasa dışı dinlendiği iddiasına ilişkin gözaltına alınanlar arasında Düzce İl Jandarma Komutanı Albay Turhan Yazıcı'nın da olduğu öğrenildi.

Malatya Özel Yetkili Başsavcı Vekili Özden Doğan'ın talimatıyla Albay Çillioğlu'nun oğlu Gökhan Çillioğlu'na ait telefonun yasa dışı yollarla dinlenmesine ilişkin soruşturma kapsamında dün Düzce, Muş, Erzurum, Van ve Adana'da gözaltına alınan 8 kişiden 3'ü Malatya'ya getirildi. Kente getirilen 3 kişinin de muvazzaf asker olduğunu belirtildi.

Öte yandan soruşturma kapsamında dün lojmanında arama yapılan Düzce İl Jandarma Komutanı Albay Turhan Yazıcı'nın da gözaltına alındığı öğrenildi. Gözaltı kararı çıkartılan diğer kişilerin de bugün Malatya'ya getirilmesi bekleniyor.

Bu arada, Malatya Adliyesi'ne gelen Malatya Emniyet Müdürü Mustafa Aygün de, özel yetkili savcı ile bir süre görüştükten sonra, mahkum girişine yaklaşan makam aracına binerek adliyeden ayrıldı.

Kazım Çillioğlu'nun oğlu Gökhan Çillioğlu'nun telefonlarının yasa dışı dinlenmesi iddiasına ilişkin dün 1'i emekli, 7'si muvazzaf asker 8 kişi çeşitli illerde gözaltına alınmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...