NTV

“Düzce’de kurtuldu, Van’da yakalandı”

Anadolu Ajansı

Türkiye

Acılı anne Yurtoğlu: Çocuğum Düzce depreminden kurtuldu, Van depremine yakalandı, 3 gündür haber alamıyoruz.

Van'ın Çakırlı köyünde görev yapan 24 yaşındaki Muhammet öğretmenin ailesi, deprem sonrası çocuklarından 3 gündür haber alamamanın üzüntüsünü yaşıyor. 12 Kasım 1999 Düzce depreminden yaralı olarak kurtulan Muhammet öğretmenin Akçakoca'da yaşayan ailesi, umutla oğullarından gelecek güzel haberi bekliyor.

İlişkili Haberler


Anne Hatice Yurtoğlu, Van'da deprem olduğunu televizyondan öğrendiklerini, oğullarının orada asker öğretmenlik yapmasından dolayı hemen telefona sarıldıklarını fakat ulaşamadıklarını belirtti.

Görev yaptığı birliği de aradıklarını fakat hiçbir şekilde haber alamadıklarını kaydeden anne Yurtoğlu, ''Yüreğim yanıyor. Göçük altında kalıp kalmadığını bilemiyorum. Bu nedenle babası bir umutla deprem bölgesine gitti'' dedi.

Oğlunun 12 Kasım Düzce depremini de yaşadığını belirten Yurtoğlu, ''Çocuğum Düzce depreminden kurtuldu, Van depremine yakalandı. Bir umutla telefon ve televizyonun başında gelecek güzel haberi bekliyorum. Yetkililere yalvarıyorum. Oğlumu sağ salim bana ulaştırsınlar'' diye konuştu.