e-G8 zirvesine devler katılıyor

Sanayileşmiş ülkelerin liderlerini Deauville kentinde bir araya getirecek G8 zirvesinden önce internetin devleri ilk e-G8 zirvesinde buluşacak.

23.05.2011 - 18:01

e-G8 zirvesine devler katılıyor

Bu hafta 26-27 Mayıs tarihlerinde sanayileşmiş ülkelerin liderlerini Deauville kentinde bir araya getirecek G8 zirvesine ev sahipliği yapacak olan Fransa, bu zirve öncesinde internetin devlerini buluşturan ilk e-G8 zirvesini düzenliyor.

Paris'te 24-25 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek e-G8 zirvesi, Facebook, Google, Wikipedia gibi web dünyasının markalaşmış şirketlerinin üst düzey yöneticilerini inernetin geleceğinin tartışılacağı bir forumda bir araya getirecek. Foruma Facebook kurucusu Mark Zuckerberg, Google başkanı Eric Schmidt, medya devi Rupert Murdock, New York Times başkanı Arthur Sulzberger, Atomico fonu CEO'su Niklas Zennström, Facebook ve Napster'ın eş kurucusu Sean Parker ve Wikipedia eş kurucusu Jimmy Wales gibi isimler de katılacak.

Forumda internet ve ekonomik büyüme arasındaki ilişki, internet ve toplum, internet temelli iş kaynakları, internet ve ifade özgürlüğü ve internet ve özel yaşam gibi konuların ele alınacağı tematik tartışmalar düzenlenecek. Tüm bu tartışmalar sonunda ortaya çıkacak tablo bir sentez halinde 26-27 Mayıs tarihlerindeki G8 liderler zirvesine görüş olarak sunulacak. Fransız dönem başkanlığının bu girişimiyle de ilk defa bir G8 zirvesinde internet tartışmaya açılmış olacak.

Internet devlerini 24 Mayıs akşamı Louvre müzesinde bir akşam yemeğinde buluşturacak e-G8 zirvesine, Orange, Vivendi, e-Bay, Google, Capgemini, Microsoft ve Alcatel-Lucent gibi şirketler de sponsorluk yapıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...