Ebola şüphesi korkuttu

Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin acil servisi, bir hastanın ebola virüsü taşıyor olabileceği şüphesiyle karantinaya alınarak kapatıldı. Hasta kadına, yapılan tetkiklerden sonra sıtma teşhisi konuldu.

Anadolu Ajansı 16.10.2014 - 01:06

Ebola şüphesi korkuttu

Yüksek ateş ve kusma şikayetleriyle başvurduğu Marmara Üniversitesi (MÜ) Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Ebola şüphesiyle izole bir odada müşahede altına alınan Fildişi Sahilli kadına sıtma teşhisi konuldu.

Alınan bilgiye göre, 25 Eylül'de Fildişi Sahili'nden Türkiye'ye gelen 21 yaşındaki kadın, sabah yüksek ateş ve kusma şikayetleriyle aile hekimine gitti.

Ardından akşam aynı şikayetlerle MÜ Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne başvuran kadın, Ebola şüphesiyle izole bir odada müşahede altına alındı.

Kadın hastaneye gelmeden önce gerekli önlemler alınarak acil servisin boşaltıldığı öğrenildi. Acil serviste güvenlik görevlileri dahil herkesin maske taktığı görüldü.

Hastanın müşahede altına alınmasının ardından dezenfekte edilen acil servise, durumu çok ağır olanların dışında hasta kabul edilmediği kaydedildi.

Fildişi Sahilli kadına, yapılan tetkiklerden sonra sıtma teşhisi konuldu. Teşhisin konulmasının ardından durumu çok ağır olanların dışında hasta kabul edilmeyen acil serviste yeniden hizmet vermeye başladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...