İlişkili Haberler

Turgutlu ilçesinde parkta spor yapan 4 aylık hamile Ebru Kaya Tireli'yi darp ettiği iddiasıyla gözaltına alınarak, adliyeye sevk edilen M.T, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Turgutlu Ergenekon Mahallesi Osmangazi Parkı'nda yürüyüş yaptığı sırada saldırıya uğrayan 4 aylık hamile Tireli'nin İlçe Emniyet Müdürlüğüne yaptığı müracaat sonrası polis ekiplerinin başlattığı operasyon kapsamında dün gözaltına alınarak, mahkemeye sevk edilen M.T. hakkında tutuklama kararı verildi.

Olayın zanlısı M.T'nin emniyette ve mahkemede verdiği ifadesinde suçlamaları kabul etmediği öğrenildi.

Öte yandan, M.T'nin eşi N.T'nin Turgutlu'da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında bir süre önce gözaltına alındığı ve çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartı ile serbest bırakıldığı öğrenildi.

Bu arada, saldırıda yaralanan Ebru Tireli'nin bebeğinin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Yapılan kontrollerde bebeğin kız olduğu da belirlendi.

İlçede tornacı olarak çalışan Akın Tireli, eşi Ebru'nun psikolojik olarak yaşananlardan çok etkilendiğini belirterek, şunları söyledi:

"Sadece kendi yaşadığı olay değil, olayın bu kadara büyüyeceğini düşünmedi. Sanık yakalandıktan sonra en ağır cezaya çarptırılması için takipçisi olacağız. İstediğim sanığın en ağır cezaya çarptırılması. Eşimin yaşadığı Türkiye'de son olsun ve sanık en ağır cezaya çarptırılsın. Neden yapmış onun bilinmesi lazım. Psikolojik sorunları mı var, uyuşturucu mu kullandı. Bunun bulunmasını istiyorum.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, aradı olayın ilk elden öğrenmek istediğini söyledi. Olayın takipçisi olacaklarını ifade etti. Ayrıca Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yetkilileri kaymakamımız, belediye başkanımız da aradı ilgilendi. Umarım bu olayla ilgili destekler büyüsün ve bir daha bunlar yaşanmasın. Bizim canımız yandı ama bir daha olmasın."