G.Ş. geçtiğimiz cumartesi günü İstanbul Sultanbeyli Eczanesi’ne gelerek ilaç satın aldı. Aykut Dede'nin sahibi olduğu eczanenin kalfası, kendisine vitamin hapı da almasını tavsiye etti. G.Ş. reçetede yazılı olmayan vitamin hapını da satın aldı. Ancak aynı gün içinden bir tane içtiği vitamin hapını geri getirdi. Bu sırada eczacının babası Soysal Dede ile kalfası Murat Alparslan olduğu eczanede, G,Ş,'ye kutusu açılmış ve kullanılmış vitamin hapının geri alınamayacağı belirtildi.

Eczaneden ayrılan G.Ş. kısa süre sonra babası K.Ş. ile birlikte geri döndü. Eczacıların ilacı yine almaması üzerine K.Ş ve G.Ş bunun üzerine Soysal Dede ile Murat Alparslan’a saldırdı. Eczanenin içinde başlayan tartışma dışarı taştı. K.Ş. ve G.Ş., Soysal Dede ile Murat Alparslan’ın tekme-tokat dövüp yerlerde sürükledi. Murat Alparslan G.Ş.’nin başına attığı tekmeyle baygınlık geçirdi.

Soysal Dede ve Murat Alparslan iki kişiden şikayetçi oldu. Görüntüleri de delil olarak savcılığa sundu. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında poliste ifadeleri alınan K.Ş. ve G.Ş., ilacı reçeteye dahil sandıklarını, darp olayının karşılıklı gerçekleştiğini söyledi. İki kişi ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

O ANLAR KAMERADA...