Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen “Ustalara Saygı” etkinliğinin 4 Mayıs’taki konuğu Selim İleri. Yazarın altmışıncı yaşını karşıladığı günlerde gerçekleştirilecek olan “Ustalara Saygı” toplantısında Ayşe İçinsel, Deniz Kavukçuoğlu, Didem Demirkent, Doğan Hızlan, Elif Şafak, Füruzan, Gülgûn Çarkoğlu, Halit Refiğ, İnci Enginün, Mehmet Güreli, Ömer Erdem, Sırma Köksal, Taha Akyol, Türkan Şoray ve Zeynep Miraç Özkartal konuşmacı olarak katılıyor. 

Melike Demirağ’ın Selim İleri’nin sevdiği şarkılarıyla renklendireceği gecede tiyatro sanatçısı dostları Nergis Çorakçı-Can Başak çifti, oğulları Cem Başak ile birlikte sahneye gelerek özel bir Selim İleri portresi çizecek.

İlk kitabı “Cumartesi Yalnızlığı”nı henüz 19 yaşındayken okurlara sunuşundan bu yana hep edebiyatın ‘başrol’de olduğu bir ömür süren yazar için hazırlanan gece, Melih Cevdet Anday Sahnesi’nde (Akatlar Kültür Merkezi) saat 20.00’de başlıyor.

“Yarın Yapayalnız”, “Bu Yaz Ayrılığın İlk Yazı Olacak”, “Hepsi Alev”, “Her Gece Bodrum” gibi unutulmaz romanların, “Dostlukları Son Günü”, “Pastırma Yazı” ve “Fotoğrafı Sana Gönderiyorum”un aralarında olduğu hikâyeciliğimizin yüzakı yapıtların yaratıcısı için düzenlenen “Ustalara Saygı” toplantısı, Selim İleri’ye bir teşekkür niteliği de taşıyacak.

Tarih: 4 Mayıs 2009 Pazartesi
Etkinlik: Ustalara Saygı Toplantısı– Selim İleri
Melih Cevdet Anday Sahnesi-Akatlar Kültür Merkezi
Saat: 20.00
0 212 351 93 84