Edebiyatın ölmediğini kanıtlayan 5 roman

Ayfer Tunç N5'te 'Edebiyatın ölmedeğini kanıtlayan 5 roman'ı anlattı...

02.06.2011 - 16:47

Edebiyatın ölmediğini kanıtlayan 5 roman

Her hafta ünlü bir ismin '5 listesi'ni yayınladığımız N5'te bu hafta Türk edebiyatının güçlü kalemlerinden Ayfer Tunç var. En son 'Yeşil Peri Gecesi' romanını yayımlayan Tunç, N5'te 'Edebiyatın ölmediğini kanıtlayan 5 roman'ı anlattı.


N5'e başlamadan önce hazırladığımız bir liste vardı ve oradaki ilk isimlerden biriydi Ayfer Tunç. Ve geçen sene N5'e başlar başlamaz kendisine ulaşmak istemiştik ama o çoktan yurt dışına çıkmıştı! Ve geri geldiğini duyduğumuz an hemen bağlantı kurduk, sağ olsun bizi kırmadı ve çekim için gün kararlaştırdık.

Ayfer Tunç'la yapacağımız N5 için birkaç konu başlığı vardı kafamızda; uyarlama senaryo, güçlü kadın karakterler gibi alternatifler... Ama Tunç, edebiyat üzerine anlatmak istedi ve başlığı da kendisi önerdi.

Ayfer Tunç 5 listesini başlığının hakkını fazlasıyla verecek bir şekilde anlattı. Bizce bu liste aynı zamanda etkileyici bir rehber niteliğinde. Çünkü, Tunç 5 kitabı anlatmanın yanı sıra edebiyatın etkisi üzerine kısa ama önemli bir çerçeve de çiziyor.

Ayfer Tunç'un kitaplarından bildiğimiz o etkileyici uslubuyla anlattığı listesi: İzlemek için tıklayınız

N5 ile ilgili haberlerimizi artık çekim anında Twitter'dan paylaşıyoruz. Ayfer Tunç ile yaptığımız çekimlerin gelişmeleri ve fotoğrafları da Twitter'dan paylaşıldı. Twitter'dan N5'i takip etmek için: twitter.com/ntvmsnbc_N5

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...