Edirne-Kırklareli yolu ulaşıma kapandı

Edirne'de aşırı yağış nedeniyle Oğulpaşa Deresi'nin taşması sonucu Edirne-Kırklareli arasındaki D-20 kara yolu ulaşıma kapandı. Tunca nehri'nin taşması nedeniyle Fatih ve Kanuni köprülerinde de ulaşım sağlanamıyor.

Anadolu Ajansı 08.02.2010 - 09:48

Edirne Meteoroloji Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, son bir haftadır metrekareye 63.4 kilogram yağışın düştüğü Edirne'de, son 24 saatte metrekareye 25.8 kilogram yağış düştü.

Aşırı yağışlar nedeniyle Edirne-Kırklareli arasındaki D-20 kara yolu üzerindeki Oğulpaşa Deresi'nin taşması sonucu D-20 kara yolu sabah saatlerinde ulaşıma kapandı.

TUNCA NEHRİ'NİN DEBİSİNİ YÜKSELDİ
Devlet Su İşleri (DSİ) 11. Bölge Müdürlüğü yetkilileri ise Tunca Nehri'nin debisinin 128 metreküp/saniye, Meriç Nehri'nin debisinin 157 metreküp/saniye ve Arda Nehri'nin debisinin ise 150 metreküp/saniye olarak ölçüldüğünü bildirdi.

Yetkililer, aşırı yağış nedeniyle taşan derelerin fazla sularının aktığı Tunca Nehri'nin debisinin arttığı belirtildi.

Tunca Nehri'nin taşması sonucu tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin yapıldığı Sarayiçi mevkisindeki Kanuni ve Fatih köprülerinde de ulaşım sağlanamıyor.

Yetkililer, yağışların devam etmesi halinde Tunca Nehri'nin debisinin daha da artması ihtimaline karşı gerekli önlemlerin alındığını kaydettiler.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...