Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Okul Sütü Programı'na katılmak için Şükrüpaşa İlkokulu’na gitti.

Birinci sınıfı ziyaret eden Şahin, öğrencilerin ayağa kalkmamasına bozuldu. Şahin, bir büyük içeri girdiğinde ayağa kalkılmasının bir Türk örfü olduğu söyledi.

Kentte 18 bin 600 öğrenciye süt dağıtılacağını ifade eden Vali Şahin, öğrencilere her gün mutlaka süt içmeleri tavsiyesinde bulundu.

“ALLAH’IN YARATTIKLARININ İKİNCİ EN GÜZELİ”

Şahin, “Süt içerseniz güzelleşirsiniz. Güzelleşmek için bak bunu kimse bilmez bir sürü para harcanır 'şöyle güzel olayım, böyle güzel olayım' diye, çocuklukta süt içilirse Allah sonuna kadar güzel götürür, sütün güzelliği insanın yüzüne vurur” dedi.

Süt ile ilgili tavsiyelerini sürdüren Şahin, “Anne babanızı da zorlayın onlarda içsin. En ucuz şey süt. Allah'ın en güzel yarattıklarında biri insan ikincisi süt” diye konuştu.

“YENİDEN OKULA MI BAŞLASAK”

Bir süre sonra okullarda kuru üzüm de dağıtılacağı hatırlatılması üzerine Vali Şahin, "Ne kadar güzel, yeniden okula mı başlasak, ne yapsak" diye espri yaptı.

Daha sonra Vali Şahin, Edirne Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Orhan Sarı'yla öğrencilere süt dağıttı.

Öğrencilerden birinin yanına oturan Vali Şahin, pipetle süt içti.

OSMANLICA YAZDI

Öğrencilere veda ederek, yazı tahtasının başına geçen Vali Şahin, Osmanlıca "Sağlık için süt, Dursun Ali Şahin" yazdı.