Edirne'de aile katliamı: 4 ölü

Edirne Uzunköprü'de bir evde, aynı aileden 4 kişinin silahla vurulmuş cansız bedenleri bulundu. Valilikten yapılan açıklamada soruşturmanın devam ettiği belirtilerek, olay yerinde bir adet tabanca ve av tüfeği bulunduğu bildirildi. Yapılan ilk incelemede 4 kişiden 3'ünün başından, birinin ise omzundan ve boynundan vurulduğu tespit edildi.

Haberler - İHA - Anadolu Ajansı - DHA 29.03.2022 - 18:24

Edirne'de aile katliamı: 4 ölü

'de bir evde aynı aileden dede, baba, anne ve oğul 4 kişi ölü bulundu.

Uzunköprü ilçesine bağlı Elmalı köyünde aileden haber alınamaması üzerine vatandaşlar, durumu jandarma ve sağlık ekiplerine haber verdi.

Jandarma eşliğinde eve giren sağlık ekipleri Güner ailesinden dede Mehmet Güner ile aynı adı taşıyan oğlu Mehmet, eşi Filiz ve çiftin çocukları Anıl'ı hareketsiz olarak yerde yatarken gördü.

Yapılan kontrolde 4 kişinin de silahla öldürüldüğü tespit edildi.

Anıl Güner Anıl Güner

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Edirne Valiliği de olayla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Soruşturmanın devam ettiği ifade edilen açıklamada, "Olay yerinde bir adet tabanca ve av tüfeği bulunmuş olup konuyla ilgili tahkikata devam edilmektedir" denildi.

Dede Mehmet Güner Dede Mehmet Güner

3'Ü BAŞINDAN VURULDU

Bu arada olayın ayrıntıları da ortaya çıkmaya başladı. Yapılan ilk incelemede Mehmet Güner'in yatak odasında, eşi Filiz Güner'in mutfakta, oğlu Anıl Güner'in ise evin giriş kapısında başından, babası Mehmet Güner'in ise aynı bahçe içinde bulunan kendi evinin önünde omzundan ve boynundan vurulduğu tespit edildi.

''1 MİLYON LİRALIK ALTIN ALDIM'' DEMİŞ

Köyde çiftçilik ve besicilik yapan aileden Anıl Güner'in köy kahvesinde arkadaşlarıyla yaptığı sohbette, parasını altına yatırdığını anlattığı ortaya çıktı. Anıl Güner'in çevresine, "1 milyonum vardı, altın alıp yatırım yaptım. Paramla yeni yatırımlar yapacağım" dediği belirtildi.

Evde bulunan av tüfeği ile kuru sıkı tabancanın Anıl Güner'e ait olduğu kaydedildi.

MİNAREDEKİ GÜVENLİK KAMERASI İNCELENİYOR

Jandarma, öldürülen Anıl Güner'in dün gece kahvede oturup çay içtiği kişilerle bazı köylüleri, ifadelerine başvurmak üzere İlçe Jandarma Komutanlığı'na götürdü. Jandarma, caminin minaresinde bulunan güvenlik kamerasını da incelemeye aldı.

Sayfa Yükleniyor...