Edirne'de amca vahşeti: 3 yeğenini ve ağabeyini öldürdü

Edirne'de bir kişi, ağabeyi ve 3 yeğenini baltayla öldürdü. Cesetleri parçalara ayırdıktan sonra yakmak isteyen zanlı, mahallelinin yangın ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

İHA - DHA 22.08.2016 - 12:14 | Son Güncelleme : 22.08.2016 - 13:46

Edirne'de amca vahşeti: 3 yeğenini ve ağabeyini öldürdü

Edirne'nin Karaağaç Mahallesi Emirli Sokak'ta yangın ihbarı üzerine olay yerine giden polis ve itfaiye ekipleri bir evin bahçesinde yanan çekyat ve ceset olduğunu fark etti.

Yangının söndürülmesi ile 3'ü çocuk 4 kişiye ait cesedin yakılmak istendiği anlaşıldı.

Polis yaptığı araştırmada cesetlerin eşinden ayrı yaşayan 38 yaşındaki Bülent Doksat ile çocukları 3 yaşındaki Ertuğrul, 10 yaşındaki İsmail ve 11 yaşındaki Büşra'ya ait olduğunu ve başlarına balta ile vurularak öldürüldüklerini ardından da keserle parçalanmak istendiklerini tespit etti.

Polis görgü tanıklarından evden en son Bülent Doksat'ın kardeşi hırsızlık suçundan sabıkalı Feyyaz Doksat'ın çıktığını belirledi. Emniyet güçleri katil zanlısını mahallede kanlı elbiseleri ile yakalayarak gözaltına aldı.

Zanlı Feyyaz Doksat
Zanlı Feyyaz Doksat

Cinayetlerin işlendiği eve gelerek inceleme yapan Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Savran, zanlısının daha önce psikolojik sorunları olduğunu ve hakkında çeşitli adli soruşturmalar yapıldığını söyledi.

Polisin olay yerinde delillerin toplamasından sonra cesetler otopsi için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

ÇOCUK ESİRGEME YURDUNA GİDECEKLERDİ, SONLARI MEZAR OLDU

Aile faciasında hayatlarını kaybeden Ertuğrul, İsmail ve Büşra'nın daha iyi şartlarda yaşaması için özel derneklerin girişimleriyle evleri yeniden inşa edilmişti. Yaklaşık 6 aydır yeni evlerinde yaşayan çocukların annelerinin de bir süre önce eşini terk ettiği ve baba ocağına döndüğü öğrenildi. Babalarının madde kullanıma devam ettiği bilgisini alan özel derneklerin, çocukların zarar görmesini engellemek amacıyla Çocuk Esirgeme Yurtları’na gönderebilmek için gerekli girişimlere başlamak için hazırlık yaptıkları belirtildi.

Sayfa Yükleniyor...