Edirne’de linç girişimi

Edirne'de arkadaşlarının suçsuz yere gözaltına alındığını belirterek, protesto eylemi yapan gruba çevrede toplananlar tepki gösterdi.

Haberler - Anadolu Ajansı 28.12.2009 - 10:38

Edirne Gençlik Derneği üyesi küçük bir grup, arkadaşlarının polis tarafından gözaltına alınmasına tepkilerini göstermek için PTT Edirne Başmüdürlüğü önünde basın açıklaması yaptı.

Tutuklu 3 kişi arasında bulunan C.E'nin annesi olduğu belirtilen F.S. de oğlunun suçsuz yere tutuklandığını öne süren bir konuşma yaptı.

Basın açıklamasının ardından grup, tutuklanan 3 arkadaşlarının serbest bırakılması için imza toplamaya başladı. Sloganlar da atan grup, vatandaşları imza atmaya davet etti.

Çevrede toplanan kalabalık, protesto eylemi yapan bu gruba tepki gösterdi. Karşılıklı sataşmaların ardından, çevik kuvvet polisleri olay çıkmaması için iki grubun arasına girdi. Ardından kalabalıktan birkaç kişinin, protesto eylemi yapanların üzerine yürüyüp burayı terk etmelerini istemesi üzerine kavga çıktı.

Bu arada, çevredeki iş yerlerine sığınmak isteyen protestocu grup üyeleri içeriye alınmadı. Daha sonra grup, polis aracına konularak İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Edirne Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürü Hakan Öndoğan, çevrede toplanan kalabalığa yönelik konuşmasında, ''Bu tür hareketler kimseye fayda vermez. Biz buradayız gerekli yasal işlemler yapılıyor'' dedi. Kalabalık bunun üzerine dağıldı.

Kavga sırasında protesto eylemi yapan gruptan bazılarının hafif yaralandığı belirtildi.

Sayfa Yükleniyor...