Edirne'de yine linç girişimi

Yasadışı örgüt üyeliğinden 5 kişinin tutuklanmasını protesto için geçen haftadan bu yana Edirne'ye girmeye çalışan grup, basın açıklaması yaptı. Çevrede toplanan kalabalık, gruba saldırdı.

09.01.2010 - 16:43

Edirne'de yine linç girişimi

Terör örgütü DHKP-C'nin propagandasını yaptıkları gerekçesiyle tutuklanan 5 kişiye destek vermek isteyen grup, Saraçlar Caddesi'ndeki PTT Bölge Müdürlüğü önünde basın açıklaması yapmak istedi. Bunu öğrenen kişiler de bölgede toplanmaya başladı.

Göstericiler “Amerika defol bu vatan bizim, Amerika’ya hayır dedikleri için tutuklanan vatansever gençler serbest bırakılsın” yazan bayrak açtı.

Basın açıklamasının tamamlamasının ardından çevrede toplanan kişiler, grup üyelerine tepki göstererek saldırdı.

"Biz PKK'lı değiliz, Amerika'ya karşıyız. Bizi karıştırmayın" demeleri göstericileri kurtarmadı. 200’ü aşkın kişi, göstericilere saldırdı. Bazı göstericiler yerlerde tekmelendi.

Saldırı sonucu 1 kişi yaralanırken, gruptaki bir kişi de işyerine sığındı. Eylemci, camlar kırılarak dışarı çıkarıldı. Göstericiler daha sonra olay yerinden kaçtı.

OTOGAR DA DEVAM ETTİ
Linç girişimine uğrayanlar kentten ayrılmak için Edirne Otogarı'na geldi. İstanbul'a gitmek üzere otobüse binen 6 kişiye otogarda toplanan vatandaşlar tepki gösterdi.

Bunun üzerine çok sayıda jandarma ve polis ekibi, otobüsteki sözkonusu kişileri araçtan indirerek, jandarma aracına aldı.

Jandarma ekipleri yoğun güvenlik önlemi altında 6 kişiyi, TEM Otoyolu Edirne Turnikeleri'ne kadar götürerek burada İstanbul'a giden bir otobüse bindirdi.

Jandarma ekipleri, il sınırına kadar da otobüse eşlik etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...