Balıkesir'in bazı ilçeleri gece boyunca kuvvetli yağışın etkisinde kaldı. Özellikle Edremit Körfezi'ndeki yağışlar, büyük çaplı hasarlara ve can kaybına yol açtı.

Yağışla oluşan sel yüzünden Burhaniye'de birçok evi su bastı. Öğretmenler Mahallesi'nde oturan 73 yaşındaki Kadriye Çakır, bahçe duvarının yıkılması üzerine evinden çıkınca, sele kapıldı.

Uzun süre aranan Çakır'ın cesedi aynı mahallede ağaca takılmış şekilde bulundu.

Arama çalışmalarını Burhaniye Kaymakamı Ali Uslanmaz ve Belediye Başkanı Fikret Akova da yakından takip etti.

CADDELER GÖLE DÖNDÜ
Yağış nedeniyle, Edremit'in birçok mahallesi su baskınlarıyla karşı karşıya kaldı. Çok sayıda ev ve iş yerini su bastı, cadde ve sokaklar adeta göle döndü.

Birçok sürücü de yağış nedeniyle zor anlar yaşadı.


LODOS BURSA'DA ÇATI UÇURDU
Bursa ve Çanakkale'deki kuvvetli lodos da yaşamı olumsuz etkiliyor.

Bursa'da Merkez Yıldırım ilçesi Çınarönü Mahallesi'nde bir evin yaklaşık 1,5 ton ağırlığındaki çatısı fırtına nedeniyle yerinden çıkıp, bir eve ve otobüse zarar verdi.

Bölgeye gelen itfaiye ve polis ekipleri, vatandaşların zarar görmemesi için olay yerini güvenlik çemberine aldı.

Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde ise zaman zaman etkili olan lodos nedeniyle, iskele Camisi'nin yanında bulunan bir ağacın dalı kırılarak, park halindeki otomobilin üzerine devrildi. Araçta maddi hasar oluştu.

ÇANAKKALE-İZMİR YOLU KAPANDI
Öte yandan, sağanak yağış, Gömeç'teki Hacıosman Deresi'nin taşmasına ve sele yol açtı. Sel sularının ulaştığı Çanakkale-İzmir karayolu, Gömeç-Ayvalık arasında ulaşıma kapatıldı.