Efe Boz davasında karar

İstanbul Maltepe'de anaokulu öğrencisi Efe Boz'un ölümüne ilişkin davada, okul müdürü 3 yıl 4 ay, taşeron firma müdürü ile firmanın mühendisi 2 yıl 6'şar ay hapis cezası aldı.Anasınıfı öğretmenine verilen 1 yıl 8 ay hapis cezası ise ertelendi.

17.04.2014 - 14:34

Efe Boz davasında karar

Anadolu Adalet Sarayı 28. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, Hakim İbrahim Fikri Talman davayı karara bağladı.

Mahkeme, taşeron firma müdürü Yalçın Kaya ile firmada mühendislik yapan Murat Kılıç'ı "taksirle ölüme sebebiyet vermek" suçundan 2 yıl altışar ay hapis cezasına çarptırdı.

Okul müdürü Mustafa Katırcılar'ın da "taksirle ölüme sebebiyet vermek" suçundan 3 yıl 4 ay hapisle cezalandırılmasını kararlaştıran mahkeme, anasınıfı öğretmeni Gökçen Gökalp'e de 1 yıl 8 ay hapis cezası verdi.

Mahkeme, Gökalp'in sabıkasız oluşunu ve pişmanlığını göz önüne alarak, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına hükmetti.

Mahkeme il özel idaresi, ilçe milli eğitim müdürlüğü ve kaymakamlık yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulunulmasına karar verdi.

Efe Boz, 2010 yılında İstanbul Maltepe'de Dumlupınar İlköğretim Okulu'nun tuvaletinde üzerine lavabo düşmesi sonucu hayatını kaybetmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...