Egemen Bağış helallik istedi

Bakan Egemen Bağış, farklı inanç gruplarının temsilcileri, milletvekilleri ve bakanlık çalışanları için iftar daveti verdi. İftar yemeğine Egemen Bağış'ın bakanlık çalışanlarına yaptığı ‘veda konuşması’ ve yağmur damgasını vurdu.

16.07.2013 - 07:10

Egemen Bağış helallik istedi

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, çalışma arkadaşlarından helallik istedi.

Farklı inanç gruplarının temsilcileri, milletvekilleri ve bakanlık çalışanları için iftar daveti veren Bağış, "Belki bu benim AB Bakanı olarak son iftarım olabilir. Bu vesileyle herhangi birinizin kalbini kırdıysam özür dilemek isterim" şeklinde konuştu.

Bağış'ın konuşması akıllara, bakanlık görevini bırakarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olacağına ilişkin iddiaları getirdi. Bunun sorulduğu Bağış renk vermedi ama kapıları da kapatmadı:

“Partim bana nerede hangi görevi verirse versin en iyi şekilde yapmaya çalışırım. Ortak akıl bize başka bir görev verirse onu da en iyi şekilde yaparız.”

Sözleri 'veda' olarak algılanan Bağış, gece yarısı Twitter'dan yaptığı açıklamada ise, "Tüm çalışma arkadaşlarımızı eşleri ile ağırlarken hellaleştik. Veda ediyoruz sanmışlar. Görevimizin başındayız" dedi.

İFTARA YAĞMUR SÜRPRİZİ
Bu arada Bağış'ın açık havada düzenlenen iftar yemeğine katılanlar yaz yağmuruna yakalandı.

Ezan okunurken ilk damlalar düşmeye başlayınca pek çok konuk içeriye girdi, bazı kişiler de şemsiye, şal ya da saçakların altında yemeğine devam etti. Açık havada masalarda planlanan iftar daveti, kapalı mekanda ayaküstü ikrama dönüştü.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...