Egemen Bağış'a yine yumurta

Geçen yıl Ankara'da bir öğrencinin yumurtalı saldırısına uğrayan AB Bakanı'na, bu kez de İzmir'de yumurta atıldı.

Egemen Bağış'a yine yumurta

AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'a Ege Üniversitesi kampüsündeki bir heykel açılışı sırasında iki öğrenci yumurta attı.

Kendisinden önceki konuşmacıyı dinlediği esnada atılan yumurtalardan biri Bağış’ın yüzüne isabet etti.

Yumurta küçük bir yerde kan toplanmasına ve şişliğe neden oldu.

Danimarkalı Sanatçı Nina Hole’ün seramik çamurundan yaptığı ’Yanan Heykel’in açılış törenine katılan Bağış'ın konuşması öncesi, iki öğrenci, ’AKP üniversiteden defol’ diye slogan attı. Öğrenciler daha sonra Bağış’a yumurta fırlattı.

Bağış’ın korumaları şemsiyeleri açsa da, yumurta Bağış'ın sağ gözünün alt tarafına isabet etti. Konuşması sırasında Bağış’ın sağ yağında küçük bir noktanın kan topladığı ve hafif şiştiği, paltosunda da yumurta lekeleri olduğu görüldü.

"KIZMIYORUM, ACIYORUM"
Yumurtayı atan öğrenciler A.B. ve E.Ç. polis tarafından gözaltına alınırken, konuşmasında protestoya tepki göstererek, gençlere kızmadığını onlara acıdığını söyleyen Bakan Bağış şunları söyledi:

"Özgün bir sanat eserinin açılışını gerçekletirirken tatsız bir olay yaşadık. Zavallı zihniyetlerin maşaları gencecik zihinler, Türkiye Cumhuriyeti’nin bir bakanına yumurta atmayı maharet zannettiler. Keşke o yumurtaları beslenmelerinde değerlendirseler, protein ihtiyaçlarını karşılarlar. O saldırıyı gerçekleştiren genç kardeşlerime kızmıyorum, acıyorum. Onları tetikçi gibi kullananların piyonu oldukları için acıyorum..."

Egemen Bağış, geçen yılın Ekim ayında da Ankara Siyasal'da bir öğrencinin yumurtalı saldırısına uğramış, öğrenci hakkında açılan dava beraat ile sonuçlanmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...