Eğitime kar engeli (4 Ocak Pazartesi okullar tatil mi?)

Olumsuz hava koşulları ve yoğun kar yağışı nedeniyle 8 kentin tamamında, 12 ilin ise bazı ilçelerinde bugün eğitim yapılamayacak.

Anadolu Ajansı - DHA 03.01.2016 - 12:13 | Son Güncelleme : 04.01.2016 - 07:10

okullartatilkartatili.jpg

Olumsuz hava koşulları yurdun bir çok bölgesinde etkisini sürdürüyor.

Yoğun kar yağışı nedeniyle 20 ilde kar tatili var. 

Buna göre; Zonguldak, Bartın, Şırnak, Kırklareli, Rize, Batman, Van ve Uşak'ta il genelinde bugün eğitime ara verildi.

10 ilin ise bazı ilçelerinde okullar tatil edildi. Bu iller ve eğitime ara verilen ilçeleri şunlar:

EDİRNE

İl merkezi ile ilçelerde, taşımalı eğitim yapılan okullarda eğitime bir gün ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, yaptığı açıklamada, "Edirne Valiliği kararıyla, kar ve buzlanma nedeniyle kent merkezi ile ilçelerinde taşımalı sistemde eğitime bir gün ara verildi" dedi.

TEKİRDAĞ

Tekirdağ'ın 9 ilçesinde kar yağışı nedeniyle eğitime ara verilmesi kararlaştırıldı.

Bu ilçeler şunlar: Süleymanpaşa, Çerkezköy, Kapaklı, Çorlu, Ergene, Saray, Hayrabolu, Malkara ve Muratlı.

Trakya'da bugün sabah saatlerinden itibaren hafif şekilde başlayan kar yağışının, akşam saatlerinden itibaren etkisinini arttırması ve yağışın pazartesi sabahına kadar devam etmesi bekleniyor.

BARTIN

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kar kalınlığının bir metreyi aşması ve yağışın devam etmesi nedeniyle 4 ve 5 Ocak Salı günü il genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verileceği bildirildi.

Açıklamada, uygulanacak telafi programıyla kar tatilindeki eksik derslerin tamamlanacağı vurgulandı.

MARDİN

Midyat ilçesinde olumsuz hava şartları nedeniyle bugün eğitime ara verilecek.

Midyat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle ilçe genelindeki okulların bugün tatil edildiği bildirildi.

TRABZON 

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, eğitime Sürmene, Hayrat, Çaykara, Köprübaşı, Dernekpazarı ilçelerinde 4 Ocak Pazartesi, Of ilçesinde ise 4-5 Ocak'ta ara verildiği belirtildi.

Açıklamada, Arsin ilçesinde taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda da eğitime bugün ara verildiği, diğer ilçelerde ise eğitim öğretime devam edileceği, taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda gerekli önlemlerin alındığı kaydedildi.

KASTAMONU

Kastamonu'da, kar nedeniyle 3 ilçede bir gün, 3 ilçede ise 2 gün eğitime ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile kaymakamlıklardan alınan bilgiye göre, Kastamonu'nun Abana, Cide, İnebolu ilçelerinde bugün Bozkurt, Şenpazar, Çatalzeytin ilçelerinde ise 4-5 Ocak'ta tüm ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verildi.

Azdavay ilçesinde ise köy ve taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda eğitim öğretime iki gün süreyle ara verilmesi kararlaştırıldı.

ARTVİN

3 ilçede bugün eğitim ve öğretime ara verildiği bildirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kar ve buzlanma nedeniyle Borçka, Arhavi ve Hopa ilçelerindeki tüm okullarda eğitime 4 Ocak Pazartesi ara verildiği belirtildi.

SİNOP

İl merkezi ile 4 ilçedeki okullarda kar nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, bölgede kar yağışının üç gündür etkisini sürdürdüğünü söyledi. 

Bu arada Sinop Üniversitesi'nde bugün yapılacak sınavların da bir gün ertelendiği ifade edildi. 

GİRESUN

Kar nedeniyle merkez ve 6 ilçede bir gün, Yağlıdere ilçesinde ise 2 gün eğitime ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile kaymakamlıklardan alınan bilgiye göre, Giresun'un Merkez, Bulancak, Eynesil, Görele, Çanakçı, Piraziz ve Tirebolu ilçelerinde bugün, Yağlıdere ilçesinde ise 4-5 Ocak'ta tüm ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verildi.

BİTLİS

Etkili olan kar yağışı nedeniyle il merkezindeki ilk ve orta dereceli okulların bugün (pazartesi) için bir gün tatil edildi.

Bitlis Valiliği'nden yapılan açıklamada, Bitlis'te son 3 gündür etkili olan kar nedeniyle Bitlis merkezindeki ilk ve orta dereceli okulların 1 gün süreyle tatil edildiği belirtildi.

SAMSUN

4 gündür etkili olan kar yağışı nedeniyle kar kalınlığı yüksek kesimlerde bir metreyi aşarken hava sıcaklıklarının eksi 10 dereceye kadar düşmesi sonucu ise buzlanma olayı meydana geldi.

Olumsuz hava koşulları nedeniyle Valilik tarafından alınan kararla Yakakent, Terme, Tekkeköy, Salıpazarı, 19 Mayıs, Çarşamba, Bafra, Ayvacık ve Alaçam ilçelerinde bugün okulların tatil edildiği belirtildi. Kar tatili ile ilgili duyuru İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün resmi internet sitesinden yapıldı.

ORDU

Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, il genelinde üç gündür etkili olan kar yağışının ardından meydana gelen buzlanmanın bazı olumsuzlukları beraberinde getirdiği ifade edildi.

Açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle Çamaş, Çatalpınar, Fatsa, Gülyalı, Kabadüz, Korgan ve Perşembe ilçelerinde 4 Ocak Pazartesi eğitim ve öğretime ara verildiği ifade edildi.

Sayfa Yükleniyor...