EGO'dan yeni tarife açıklaması

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü, toplu ulaşımda yeni ücret tarifesini duyurdu. UKOME toplantısında karara bağlanacak yeni tarife Ocak 2022 itibarıyla geçerli olacak.

Haberler - Anadolu Ajansı 26.12.2021 - 21:27

EGO'dan yeni tarife açıklaması

Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı EGO Genel Müdürlüğü, tam bilet ücretinin 4,5 liraya, indirimli öğrenci bilet ücretinin 2,5 liraya yükseltilmesi kararının UKOME gündemine sunulacağını duyurdu.

EGO Genel Müdürlüğü'nün duyurusunda, ulaşım tarifesinde Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın belirlediği yıllık yüzde 36 değerleme oranı dikkate alınarak ortalama bir fiyat artışı düşünüldüğü belirtilerek, şu bilgilere yer verildi:

"Yeni tarifeye göre tam bilet ücretinin 4,5 lira, öğrenci aylık abonman ücretinin azami biniş sayısı artırılarak 75 lira, indirimli öğrenci bilet ücretinin 2,5 lira, aktarma ücretlerinin ise bu tutarların yarısı kadar belirlenerek 2022 yılı ocak ayında uygulanmak üzere UKOME gündemine alınıp karara bağlanması düşünülmektedir. Bununla birlikte, çevre ilçelere ulaşım sağlayan otobüsler için de merkeze uzaklık oranına göre kilometre bazlı yeni bir fiyat düzenlemesi yapılacaktır."

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Sayfa Yükleniyor...