Yan Etkiler, Sırf Anarşi ve Tüysüz’den sonra Woody Allen, cümlelerine noktayı sonunda koyuyor; yüzyılın en üretken ve aykırı figürlerinden biri sayılan Woody Allen’ın bütün eserleri serisi böylelikle 'Eğrisi Doğrusu' ile tamamlanıyor!

Sinemacı, yazar, oyuncu ve komedyen kimlikleriyle çağımızın tartışmasız en iddialı ve yaratıcı figürlerinden Woody Allen’dan zekâ dolu ve sivri dilli bir kitap: Eğrisi Doğrusu.

“Hayattaki tek pişmanlığım bir başkası olmamak” diyen Woody Allen; ince bir mizah ve keskin göndermelerle ördüğü kitabıyla gündelik hayatın monotonluğuna absürdün sınırlarında dolaşarak karşı çıkıyor. Eğrisi Doğrusu; giderek saçmalaşan ve saçmalığıyla bunaltan bir dünyada, absürdün serin sularında geziniyor.

''Kişinin kendi ölümünü metanetle karşılaması ve üstüne bir de detone olmadan şarkı söylemesi, imkansızdır.'' (Kitaptan)

Tek satırlık esprilerden fazlasını arayanlara ilaç gibi gelecek Eğrisi Doğrusu, hem güldürüp hem düşündürme iddiasında.

'Manhattan', 'Annie Hall', 'Hannah and Her Sisters', 'Crimes and Misdemeanors', 'Match Point' gibi sayısız başyapıta imza atan Allen'ın 'Yan Etkiler', 'Sırf Anarşi' ve 'Tüysüz’ gibi kitapları da Türkçe olarak yayımlandı.

'Eğrisi Doğrusu' Siren Yayınları'ndan çıktı.