Ehliyet sınavında 78 parçalık kopya düzeneğiyle yakalandılar

Denizli'de ehliyet sınavında kopya çekmek için kıyafetlerine yerleştirdikleri düzenekle dışarıdaki arkadaşlarıyla irtibat kurduğu belirlenen 4 şüpheli, 78 adet cihaz ve malzeme ile birlikte yakalandı.

Haberler - İHA 06.04.2022 - 17:35

Ehliyet sınavında 78 parçalık kopya düzeneğiyle yakalandılar

’de ehliyet sınavında kıyafetlerine yerleştirdikleri düzenekle dışarıda bulunan arkadaşlarıyla irtibat kurup kopya çektiği belirlenen 4 şüpheli, 78 adet cihaz ve malzeme ile beraber kıskıvrak yakalandı.

Denizli’de Ölçme ve Değerlendirme Merkezi tarafından gerçekleştirilen Motorlu Taşıtlar Sürücü Sınavı’nda başarı sağlamak için, üzerlerine yerleştirdikleri düzenek aracılığı ile kopya çekmeye çalışan şüpheliler, gözetmenler tarafından fark edildi.

İhbar üzerine bölgeye gelen görevliler, kulaklık vasıtasıyla sınav salonu dışında bulunan şüphelilerle birlikte kopya çektiği tespit edilen toplam 4 kişiyi yakaladı. Şüpheliler ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü.

78 ADET CİHAZ VE MALZEME ELE GEÇİRİLDİ

Yakalanan şüphelilerin üzerinde yapılan aramalarda, 17 adet bağlantı kablosu, 14 adet pil, 15 adet kamera ve kamera aparatı, 5 adet kablosuz ağ, 6 adet kulaklık, 6 adet GPS cihazı, 7 adet kopya çekmek için kullanılan kumaş parçası, 6 adet düğme, cımbız gibi suçta kullanılan malzeme, 2 adet cep telefonu ve SIM kartları olmak üzere toplam 78 adet cihaz ve malzeme ele geçirildi.

Şüphelilerin daha önceden aynı suçtan çok sayıda suç kaydının olduğu tespit edildi.

Yakalanan şüpheliler hakkında "6114 Sayılı Ölçme ve Yerleştirme Merkezi Hizmetleri Hakkındaki Kanuna Muhalefet” suçundan adli işlem yapıldı.

Sayfa Yükleniyor...