Ehliyet yenileme işlemi başladı

Sürücü belgelerinin AB normlarına göre yeniden düzenlenmesi kapsamında yenilemesi işlemleri pilot il seçilen Kırıkkale'den başladı. Eski tip sürücü belgeleri 1 Ocak 2016 tarihi itibariyle yeni tip sürücü belgeleri ile değiştirilecek.

Haberler - DHA 08.01.2016 - 18:00

Ehliyet yenileme işlemi başladı

Kırıkkale Trafik Tescil ve Denetleme Müdürlüğü'nde ehliyet yenileme çalışmaları başladı. Bu kapsamda Vali Ali Kolat, beraberindeki Emniyet Müdürü Hasan Onar ve İl Jandarma Komutanı İsa Çakmak ile birlikte Trafik Tescil ve Denetleme Müdürlüğü'nü ziyaret ederek ehliyet yenileme çalışmalarını yerinde inceledi.

Şahsına ait olan sürücü belgesinin yenilenmesi için de müracaatta bulunan Vali Kolat, burada bir dizi işleme tabi tutuldu. İlgili evraklarla başvuruda bulunan Vali Kolat'ın parmak izini tarayıcıya okutmasından sonra sürücü belgesi yenileme çalışmalarına geçildi. İşlemleri tamamlanan Vali Kolat'a 15 gün süresince kullanabileceği geçici bir sürücü belgesi verilirken, yeni sürücü belgesinin ikamet adresine posta vasıtasıyla gönderileceği belirtildi.

SINIF SAYISI 17'YE ÇIKTI 

Kırıkkale İl Emniyet Müdürü Hasan Onar burada yaptığı açıklamada, sürücü belgelerinin yenilenmesi ilgili bilgiler verdi. Yeni kanuna göre sürücü belgesi sınıfının 9 iken 17'ye çıkarıldığını ifade eden Onar, yenileme işlemlerinin vatandaşa 15 TL'ye mal olacağını söyledi. Onar, yeni kanunla birlikte ilk defa sürücü belgesi alacak kişilerinde 2 yıl süreyle aday sürücü statüsünde olacağını kaydetti.

Sayfa Yükleniyor...