Beylikdüzü %100 Ekolojik Pazar, Beylikdüzü kapalı pazar yerinde (Beylik Pazarı), Salı günleri düzenlenecek. 23 Şubat’ta ekolojik pazar amacına ve misyonuna uygun, konserli, şenlikli ve ekolojik atölyelerin yapıldığı bir açılış yapılacak.

Beylikdüzü %100 Ekolojik Pazar, Buğday Derneği işbirliğiyle açılan diğer pazarlarda olduğu gibi, sadece ekolojik sertifikalı ürünlerin satıldığı bir halk pazarı değil, şehir içinde ekolojik yaşam merkezi olmayı planlıyor.

Beylikdüzü %100 Ekolojik Pazar’da ekolojik sertifikalı meyve sebzelerin yanısıra geniş bir mamül ürün yelpazesi bulunacak. Ekolojik sertifikalı pamuk, makarna, ekmek, bakliyat, temizlik malzemeleri, kozmetik ve tekstil ürünleri pazarda bulunacak çeşitlerden sadece birkaçı.

Buğday Derneği %100 Ekolojik Pazarlar Proje Koordinatörü Batur Şehirlioğlu konuyla ilgili şunları söyledi: “Sağlıklı gıdaya duyulan özlemle birlikte ekolojik pazarlara olan ilginin günden güne arttığını görüyoruz. Ekolojik pazarların yaygınlaşması için hem İstanbul hem de Türkiye’nin diğer şehirlerindeki belediyelerle görüşmelerimiz devam ediyor.”

İstanbul’un ilk %100 Ekolojik Pazarı yaklaşık 4 yıl önce Şişli’de açılmıştı.

Açılış Etkinlikleri:
11:00 Açılış konuşmaları
12:00 Feride Sofugil konseri,
12:30 Belediyenin Genç Sesleri Müzik Topluluğu konseri Saygı Tatar, Muhammet Alpaslan, Sibel Pultaş
13:00 Artık kumaşlardan bez çanta dikme atölyesi,
13:00 Çocuklar için el yapımı, doğal ve sağlıklı malzemelerden oyuncak atölyesi.