Ekşi Babahan’ı Şişli’ye kadar kovaladı

Ergun Babahan’ın 10 bin TL. Ödemeye mahkum olduğu Oktay Ekşi, “Babahan’ı İzmir’e kadar kovalamaya ihtiyaç kalmadı. Kovalamaca Şişli’de bitti” dedi.

Haberler 27.12.2010 - 10:44

Gazeteci-yazar Oktay Ekşi, Star gazetesi yazarı Ergun Babahan hakkında açtığı 2 ayrı tazminat davasını da kazandı.

Gazeteci Oktay Ekşi’nin vekili Avukat Fikret İlkiz, Şişli 2.Asliye Hukuk Mahkemesi’nin, bir TV programında Ekşi’ye “kod adlı provokatör” yakıştırması yapan ve 1961 Anayasası’nı yapan Kurucu Meclis üyeliğini “Darbenin Meclisinde bulunmak” diye niteleyen Ergun Babahan’ın bu nedenle 4 bin TL; daha sonra Ekşi hakkında yazdığı yazıda “Kullanışlı gazeteci”, “emir-komuta zinciri içinde şak emredilince tak yazan başyazar”, “eli kanlı darbecilerin kurduğu Mecliste hizmet etmekten utanmayan biri” , “bunamış, pırasa bıyıklı adam” gibi ifadeler kullanarak Ekşi’ye hakarette bulunduğu için 6 bin TL. manevi tazminat ödemeye mahkum ettiğini açıkladı.

Anımsanacağı gibi Oktay Ekşi, Ergun Babahan’ın televizyon programındaki sözleri üzerine Hürriyet gazetesinin 4 Mart 2010 tarihli sayısında yayımlanan başyazısının altına bir not düşmüş ve Ergun Babahan’ı “hukukun verdiği tüm imkânları kullanarak, doğduğu yere kadar kovalayacağını” söylemişti.

Ekşi kararın ardından, “Öyle dedim ama neyse ki İzmir’e kadar kovalamaya ihtiyaç kalmadı. Kovalamaca Şişli Adliyesi’nde bitti” dedi.

Sayfa Yükleniyor...