El Bab'da şehit olan 5 asker bugün son yolculuklarına uğurlanacak

Fırat Kalkanı Harekatı’nda şehit olan 5 asker, bugün düzenlenecek törenlerle son yolculuklarına uğurlanacak.

NTV Haber - Anadolu Ajansı - DHA 09.02.2017 - 02:16 | Son Güncelleme : 09.02.2017 - 02:19

El Bab'da şehit olan 5 asker bugün son yolculuklarına uğurlanacak

Fırat Kalkanı Harekatı’nda şehit olan 5 askerin acı haberi ailelere ulaştı. Uzman Çavuş Mahmut Uslu, Uzman Çavuş Gökhan Kılıç, Astsubay Yahya Efiloğlu ve Üsteğmen Tarık Koçoğlu, bugün düzenlenecek törenlerle son yolculuğa uğurlanacak.

Suriye'de sürdürülen Fırat Kalkanı Harekatı'nın El Bab operasyonu sırasında şehit olan Uzman Çavuş Mahmut Uslu'nun İstanbul Kartal Atalar Mahallesi'ndeki baba evine ateş düştü.

Dün akşam saatlerinde annesi Mürşide Uslu'ya askerler tarafından oğlunun şehit olduğu haberi verildi. Olayı duyan akraba ve komşuları taziyeye geldi. Mahmut Uslu için evde kuran okunup dua edildi.

Şehit Uzman Çavuş Mahmut Uslu
Şehit Uzman Çavuş Mahmut Uslu

ANNEYE İKİNCİ ŞEHİT ACISI

Şehidin annesi Mürşide Uslu'nun polis memuru eşi Ali Uslu'yu da şehit verdiği belirtildi. Evde yalnız yaşayan Mürşide Uslu, bu kez tek çocuğu olan Mahmut'u şehit vererek ikinci kez şehit acısı yaşadı. Şehit baba Ali Uslu'nun Kartal Yakacık'ta 25 yıl önce uyuşturucu operasyonu sırasında şehit olduğu öğrenildi.

Şehit Uslu'nun cenazesinin Ankara'da toprağa verileceği öğrenildi.

Şehit Üsteğmen Tarık Koçoğlu
Şehit Üsteğmen Tarık Koçoğlu

Uzman Çavuş Mahmut Uslu ile birlikte şehit olan Üsteğmen Tarık Koçoğlu'nun acı haberi Kayseri'ye ulaştı.

Şehit Üsteğmen Koçoğlu'nun babasının yıllar önce vefat ettiği annesinin ise İstanbul'da oturduğu Kayseri'deki yakınlarından öğrenildi. 

Şehit Üsteğmen Tarık Koçoğlu, bugün İstanbul'da toprağa verilecek.

Şehit Uzman Çavuş Gökhan Kılıç (soldaki)
Şehit Uzman Çavuş Gökhan Kılıç (soldaki)

Şehit Uzman Çavuş Gökhan Kılıç'ın Adana'daki babaevine acı haber ulaştı. 

Yaklaşık 4 yıldır uzman çavuş olarak görev yaptığı öğrenilen 25 yaşındaki şehit Kılıç'ın, merkez Yüreğir ilçesi Sarıçam Mahallesi'nde yaşayan ailesine acı haber, askeri yetkililer tarafından verildi.

Haberi alan şehidin babası Mehmet ve annesi Fatma Kılıç, büyük üzüntü yaşadı. Rahatsızlanan şehit babasına, 112 Acil Servis ekipleri müdahale etti.

Üç ay önce evlendiği öğrenilen şehit Kılıç'ın babaevinin bulunduğu sokağa Türk bayrakları asıldı, belediye ekiplerince de taziye çadırı kuruldu.

Özel Kuvvetler Komutanlığında görev yapan 30 yaşındaki şehit Efiloğlu'nun İzmir Karabağlar ilçesi Salih Omurtak Mahallesi'nde yaşayan ailesine acı haber, askeri yetkililer tarafından verildi.

Haberi alan şehidin inşaat işçisi babası Abdullah ve annesi Mukaddes Efiloğlu, büyük üzüntü yaşadı. Acı haberin duyulması üzerine şehidin evine çok sayıda vatandaş taziyeye geldi. 

Şehit Yahya Efiloğlu'nun babaevinin çatısına ve evin bulunduğu sokağa Türk bayrağı asıldı. 

Sayfa Yükleniyor...