Olay sabah saat altı buçuk sıralarında meydana geldi.

İddiaya göre köyde yaşayan Haşim Yükselen iki oğluyla ilk önce kardeşi Mehmet Yükselen'in evini bastı.

Pompalı tüfeklerle ateş eden saldırganlar Mehmet Yükselen'i yaralayıp eşi Emine Yükselen'i öldürdü.

Zanlılar daha sonra kayısı bahçelerinde çalışan aileleri ve yine evlerinde bulunan bazı kişileri taradı.

Yaklaşık bir saat süren bu saldırılar sırasında da 4 kişi öldü, 3'ü ağır 7 kişi de yaralandı.

Saldırının duyulmasıyla birlikte jandarma zanlıların peşine düştü, gün boyunca süren aramalardan bir sonuç alınamadı. 250'ye yakın asker, yaklaşık 3.5 kilometre karelik alanda termal kameralar ve gece görüş cihazları kullanarak arama çalışmalarını hava karardıktan sonra da sürdürüyor. Askerler bölgedeki diğer köylerde de çevre güvenliği aldı.

Arama çalışmalarına gündüz saatlerinde başlayan askerlerin değiştirildi, katılan askerler için kumanya ve su takviyesi yapıldı. Operasyona katılan komando birliklerine helikopterler de havadan destek veriyor.

Haşim Yükselen ve iki oğlunun psikolojilerinin bozuk olduğu ve zaman zaman köylülerle sorunlar yaşadıkları iddia ediliyor.

Köy muhtarı Hamza Köbük, NTV canlı yayınında şunları söyledi: "Adamlar kendi mahallesinden başlamış. 5-6 mahalle tarayarak aşağıya inmiş. Akli dengesi de yerinde değil. Yaralılardan biri kadın. Sebebini öğrenemedik."Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Erhan Yılmaz, Karaali köyündeki silahlı saldırıda yaralanan 6 kişinin hastanelerine getirildiğini belirtti.

Olayda yaralanan Mustafa Coşkun'un hastaneye gelmeden hayatını kaybettiğini, Nafiye Coşkun'un ise müdahaleye rağmen kurtarılamadığını anlatan Yılmaz, ''Yaralılardan Mehmet Yükselen, Kenan Sürekli ile durumları ağır olan Mehmet Hanefi Coşkun ve Orhan Coşkun'un tedavileri sürüyor'' dedi.

Son bilgilere göre, olayda hayatını kaybedenler İbrahim Esendemir (80), İzzet Esendemir (35), Samet Sis (12), Emine Yükselen, Mustafa Coşkun ve Nafiye Coşkun. Kimlikleri henüz belirlenemeyen ve Elazığ Araştırma Hastanesine kaldırılan 3 yaralının tedavileri de bu hastanede sürüyor.

Öte yandan saldırının failleri olduğu ileri sürülen Karaali köyünden H.Y. ile oğulları M.Y. ve B.Y. jandarma tarafından aranırken, yakalanan oğlu N.Y. ise sorguya alındı. N.Y'nin olaya karışıp karışmadığı konusunda bilgi alınamadı.

Elazığ'da katliam