Elazığ'da "teröre lanet" yürüyüşü yapılıyor

Elazığ'da 3 polisin şehit olduğu İl Emniyet Müdürlüğü'ne düzenlenen bombalı saldırı sonrasında halk teröre tepki yürüyüşü düzenliyor. Halk cuma namazı sonrası valilik önünde yürüyüşe başladı.

Haberler - Anadolu Ajansı 19.08.2016 - 13:55 | Son Güncelleme : 19.08.2016 - 13:58

Elazığ'da "teröre lanet" yürüyüşü yapılıyor

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yaşayan vatandaşlar, terör örgütü PKK'ya karşı tepkilerini dile getirmek için yürüyüş yapıyor.

Başta Elazığ ve Diyarbakır olmak üzere bölgedeki illerde saldırılarda son zamanlarda güvenlik görevlilerinin yanı sıra birçok sivilin de yaşamını yitirmesine neden olan terör örgütü PKK bugün Türk bayraklı yürüyüşler ve basın açıklamaları ile protesto ediliyor.

Terör örgütü PKK'ya tepkilerini dile getirmek ve terör saldırılarının sona ermesi için cuma namazı sonrası başta Elazığ ve Diyarbakır olmak üzere bölgelerdeki illerde Türk bayraklı yürüyüşler düzenleniyor.

Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki tarihi Ulu Cami'de cuma namazı sonrası bir araya gelen sivil toplum kuruluşları, terör örgütü PKK'yı protesto ediyor.

Elazığ'da da cuma namazı sonrasında vatandaşlar 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda bir araya gelerek Türk bayraklarıyla Ahmet Aytar Meydanı'na kadar yürüdü. Burada "teröre lanet" mitingi düzenleniyor.

Mardin, Bingöl, Siirt ve Batman'da da cuma namazı sonrasında sivil toplum kuruluşları terör örgütlerine karşı ortak basın açıklaması düzenliyor.

Sayfa Yükleniyor...