Elektriksiz hayat başladı

J.J. Abrams imzalı Revolution, sadece konusuyla değil izleyicileriyle buluşma yöntemiyle de televizyon dünyasında bir devrim yaptı.

Elektriksiz hayat başladı

Elektriğin var olmadığı bir dünyada ne yapardınız? Lost, Alias ve Person of Interest gibi dizilerle televizyon dünyasının en önemli isimlerinden birine dönüşen J.J. Abrams ile Supernatural ile rüştünü ispatlayan Eric Kripke’nin ortak imzasını taşıyan Revolution, bu sorudan yola çıkıyor. Bilgisayarların, uçakların, telefonların, hatta aydınlatmanın dahi olmadığı, dünyanın sonsuza dek karanlığa gömüldüğü bir gelecekte hayatta kalma mücadelesine girişen insanların öyküsüne odaklanan Revolution, aynı zamanda aile olmanın anlamını da sorgulayacak.


ELEKTRİKSİZ BİR HAYAT
Dizinin başkarakteri Charlie Matheson, fiziğiyle olduğu kadar karakteriyle de oldukça güçlü genç bir kız. 15 yıl önce elektrikle çalışan bütün aletlerin birdenbire durmasıyla başlayan kaotik ortamda sağ kalmayı başaran babası ve erkek kardeşiyle birlikte yaşamını sürdürürken kendini hiç beklemediği olayların içinde buluyor. Erkek kardeşi Danny milis kuvvetleri tarafından kaçırılıyor. Babası, Charlie’den uzun zamandır görüşmediği eski bir asker olan amcası Miles’ı bulmasını ve kardeşini kurtarmasını istiyor. Birkaç arkadaşıyla yola koyulan Charlie önce amcasını buluyor, onu ikna etmeyi başardıktan sonra kardeşini kurtarmak üzere yola koyuluyor.

SOSYAL MEDYANIN GÜCÜ
Revolution sadece ismi ve konusu ile değil, henüz ekranlara gelmeden sosyal medyada yarattığı fırtınayla da bir devrime imza attı. Ağustos ayının başlarında dizinin yapımcısı NBC kanalı, Facebook’ta oluşturduğu bir sayfayla tüm Amerika’da bir oylama başlattı. Bu oylama sonunda en çok oy alan 10 şehirden seçilen şanslı katılımcılar dizinin pilot gösterimi için Eylül ayının ilk günlerinde bir araya getirildiler. Sıradan galalardan çok farklı bir ortamda gerçekleşen bu gösterimlerin ortak özelliği; yarışmayı kazananların ayakları altına yerleştirilen bisiklet pedalları tarafından üretilen enerji sayesinde pilot bölümün ekranlara yansıtılacak olmasıydı.

İlk olarak 4 Eylül’de 1000 konuğun katılımıyla New York’ta gerçekleştirilen bu olağandışı gösterim, iki gün sonra aynı şekilde Atlanta, Boston, Chicago, Denver, Los Angeles, Minneapolis, Philadelphia, Salt Lake City ve Seattle’da tekrarlandı.

İMZA: J.J.ABRAMS
Artık 45 yaşını aşmış olan J.J. Abrams aslında aileden bir sinemacı. Film prodüktörleri olan babası Gerald ve annesi Carol Ann, Abrams henüz çocukken Los Angeles’a taşınmışlar. Bu nedenle J.J.’in şov dünyasıyla içli dışlı olması daha o yıllarda gerçekleşmiş. Supernatural’ın yaratıcısı Eric Kripke ile uzun zamandır çalışmak için fırsat kollayan ünlü televizyon adamı, Revolution ile bu amacına nihayet ulaştığını söylüyor. “Eğer böyle değil de o şekilde olsaydı…” çıkış noktasından yola koyularak yaratılan Revolution ile 15 yıldır elektriğin var olmadığı bir dünyayı ekranlara getirmeye hazırlanan Abrams, yeni dizisinin Lost’dan çok farklı bir yapıya sahip olduğunu düşünüyor. Dizinin görüntüleri ise Iron Man serisinin yönetmeni Jon Favreau’nun kamerasından ekrana yansıyor.

'Revolution' Pazar günleri saat 22.00'de CNBC-e'de.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...