Rüzgar Çetin: Elimden geleni yapmaya hazırım

Beşiktaş'ta bir polisin şehit olduğu kazada yargılanan Rüzgar Çetin, tutuklu yargılandığı davada "Keşke böyle bir kaza yaşanmasaydı. Elimden gelen her şeyi yapmaya hazırım" dedi.

Haberler - Anadolu Ajansı 04.08.2016 - 17:49 | Son Güncelleme : 04.08.2016 - 17:56

Rüzgar Çetin: Elimden geleni yapmaya hazırım

İstanbul'da Beşiktaş'ta bir polis memurunun şehit olması, birinin de ağır yaralanmasıyla sonuçlanan kazaya karıştığı iddiasıyla 22,5 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istenen Rüzgar Çetin'in yargılanmasına devam edildi.

İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık Rüzgar Çetin katıldı. Şehit polis memuru İsmet Fatih Alagöz'ün eşi Özlem Alagöz ile kardeşleri Mehmet Akif ve Zafer Mustafa Alagöz de duruşmada hazır bulundu.

Duruşmada söz alan müşteki-mağdur Alagöz ailesinin avukatı, emniyet mensuplarının emniyet kemeri takma zorunluluklarının bulunmadığını ifade ederek, sanığın asli ve tam kusurlu olduğunu ve tutukluluk halinin devamına karar verilmesini istedi. Şikayetçi Alagöz ailesi de sanıktan şikayetçi olduklarını ve tutukluluk halinin sürdürülmesini talep etti.

Sanık Rüzgar Çetin'in avukatı Mehmet Uysal ise emsal davalara göre tutuklamanın makul süreyi aştığını iddia ederek "Tutuklama ceza değildir, cezanın infazı da değildir. Müvekkilinin artık daha fazla tutuklu kalması hak ihlalidir. Kaçma şüphesi yoktur. Bu nedenle tahliyesine karar verilmesini talep ediyoruz'' diye konuştu

Duruşma söz isteyen sanık Rüzgar Çetin de "Keşke böyle bir kaza yaşanmasaydı. Çok üzgünüm. Elimden gelen her şeyi yapmaya hazırım" dedi.

Mahkeme heyeti, kuvvetli suç şüphesi, suç için yasada öngörülen ceza miktarına göre kaçma şüphesi taşıması, adli kontrol hükümlerinin eylemin niteliğine nazaran tutuklamadan beklenen faydayı sağlamaya yeterli olmayacağını dikkate alarak sanık Çetin'in tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Heyet, Adli Tıp Kurumu'ndan rapor ve dosyanın dönüşünün beklenmesine karar vererek, duruşmayı erteledi.

BİR POLİS ŞEHİT OLDU, İKİ POLİS YARALI

Çırağan Caddesi'nde Ortaköy yönüne seyreden 34 A 4342 plakalı trafik polisi aracı, karşı yönden gelen Rüzgar Çetin'in kullandığı 34 RUZ 27 plakalı otomobille çarpışmış, araçtaki iki polis memuru ağır yaralanmıştı. Polis memuru İsmet Fatih Alagöz, kaldırıldığı Acıbadem Fulya Hastanesi'nde şehit olmuş, diğer polis memuru ise Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alınmıştı. Kazanın ardından gözaltına alınan Rüzgar Çetin tutuklanmıştı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, kazaya ilişkin hazırlanan iddianamede, sanık Rüzgar Çetin'in Beşiktaş'ta otomobiliyle çarpıştığı polis aracındaki polis memuru İsmet Fatih Alagöz'ün şehit olmasına, bir polis memurunun da yaralanmasına neden olduğu belirtiliyor. Rüzgar Çetin'in 0,90 promil alkollü olduğu kaydedilen iddianamede, sanık Çetin'in "bilinçli taksirle bir kişinin ölümüne, bir kişinin yaralanmasına neden olduğu" gerekçesiyle 3 yıldan 22,5 yıla kadar hapisle cezalandırılması isteniyor.

Sayfa Yükleniyor...