Elvan Abeylegesse'yi işçiler kurtardı

Milli atlet Elvan Abeylegesse, Erzurum'daki sağanak yağış nedeniyle Palandöken Kayak Merkezi yolunda bir süre mahsur kaldı. Elvan, 'Çok korktum, Allah bizi kurtardı' şeklinde konuştu.

Haberler 25.07.2010 - 20:21

Elvan Abeylegesse'yi işçiler kurtardı

Yaklaşık 2 aydır Erzurum'da Avrupa Atletizm Şampiyonası'na hazırlanan Milli Atlet Elvan Abeylegesse, Önce İstanbul ardından da şampiyonun yapılacağı Barcelona'ya gitmek üzere Erzurum Havalimanı'na doğru yola çıktı.

Sağanak yağışın yol açtığı su akıntısının yolda biriktirdiği çakıl taşları nedeniyle Palandöken Kayak Merkezi yolunda bir süre taksi içerisinde mahsur kalan Elvan Abeylegesse'yi, olay yerine yakın bir yerdeki şantiyenin işçileri tarafından kurtardı.

''Su dağdan çok sert iniyordu. Taksinin içine su girmeye başladığında çok korktum. Allah kurtardı bizi'' diyen Elvan, bir otelde bir süre dinlendikten sonra uçakla İstanbul'a hareket etti.

Elvan olayla ilgili şunları söyledi:

"Taksiyle havaalanına doğru yola çıkarken hava çok fazla yağışlı değildi. Ancak yola çıktığımda yukarıdan, dağdan çok sert su iniyordu. Suyun getirdiği taşların yüzünden araba gidemedi. Orada kaldık.

Araba içerisine su girmeye başladığından çok korktum. Taksi şoförü beni araçtan çıkardıktan sonra burada çalışan şantiye işçileri kepçeyle geldiler ve beni kurtardılar. Ama Allah kurtardı bizi.''

BARCELONA'DA İKİ YARIŞ KOŞACAK
Avrupa Atletizm Şampiyonası'na katılmak üzere yarın İstanbul'dan Barcelona'ya gideceğini belirten Abeylegesse, ''Çarşamba günü Bancelona'da 10 bin metrem var. Ondan sonra 5 bin metre var. Çabuk toparlandım. İnşallah elimden geleni yapacağım'' diye konuştu.

Milli atlet Abeylegesse, Erzurum Havaalimanı'na giderken, kendisini kurtaran şantiye işçilerini de ziyaret etti.


İşçilere teşekkür eden Abeylegesse, şantiye personelinden Turgay Bekçi'nin, takside mahsur kaldığı sırada kendisine verdiği montunu da iade etti.

Sayfa Yükleniyor...